Zkroťte neposlušné vlasy

Říj 28, 2012 | Krása

Doba letních dovolených, kdy jste vlasům nemusely věnovat téměř žádnou péči a stačilo je jen nechat uschnout na slunci, už je bohužel pryč. Vlasům už zase musíme denně věnovat odpovídající péči a zkrotit je do požadovaného tvaru. Jak na to, aby to nebyla až taková práce a výsledek přitom stál za to?

Některé ženy mají potřebu mýt si hlavu denně. Odborníci říkají, že tento druh péče je nadbytečný a vlasy jen zatěžuje. Výsledkem často je, že se pokožka hlavy víc mastí, vlasy jsou pak zplihlé a jakoby bez života. Pokud i vy patříte do skupiny žen, které prostě nevědí, jak jinak upravit kadeře, opravit noční přeleženiny vlasů a dostat je do reprezentativního vzhledu, máme pro vás řešení – žehličku na vlasy. Zapomeňte na pověry, že žehličky na vlasy víc škodí, než pomůžou. Při správném používání jsou darem z nebes. Jak na to?

Správná ruka při nákupu

Důležitý je už samotný výběr žehličky. Pokud chcete, aby žehlička na vlasy kadeře nikdy nezničila, zaměřte se na produkty s teflonovým nebo keramickým povrchem. Jsou šetrnější a dají se tak používat i denně. Vybírat si můžete z modelů vhodných pro suché i mokré vlasy, s extra rychlým nahříváním nebo speciálními nástavci pro krepaté vlasy. Samozřejmě je potřeba počítat, že za šetrnější produkt nebo vybavený speciálními funkcemi si trošku připlatíte, ale v tomto případě se šetřit nevyplácí.

Jak a kdy používat?

Ať už vlastníte jakkoliv vybavený model žehličky na vlasy, vždy je důležité ji před použitím dostatečně nahřát. To znamená počkat, až se rozsvítí nebo zhasne (podle druhu žehličky) kontrolka. Mezitím naneste do vlasů vyhlazovací sérum a pečlivě je pročešte. Pak do žehličky postupně vkládejte jednotlivé pramínky vlasů, praktickým pomocníkem je v této fázi hustý hřeben. Důležité je uchopit pramínky hned u hlavy a pomalu sjíždět ke konečkům. Čím méně vlasů do žehličky naberete, tím déle výsledek vydrží. Jen si dejte pozor, abyste žehličku v jednom místě nezastavily a vlasy tak nepřepalovaly. Byly by pak přesušené a bez lesku. Na závěr stačí vlasy přelakovat nebo na ně nanést uhlazující gel.

I když se to hned po uvedení žehliček na vlasy nezdálo, jedná se opravdu o převratný produkt, který s oblibou používají kadeřníci a milionům žen na světě usnadňuje péči o kštici. Proč vlasy zbytečně fénovat přes kartáč a denně bojovat s jejich bujností? Se správně zvolenou žehličkou na vlasy je upravíte do požadovaného tvaru během několika minut, chce to jen trošku cviku.