Adventní trhy 2012

Lis 28, 2012 | Rodina, Zajímavosti, Životní styl

S počátkem Adventu startují nejen u nás, ale i jinde v Evropě, adventní trhy. Nejinak je tomu i letos. Adventní trhy jsou plné romantiky, dobrot, dárků, zvířat i bohatého programu. Tyto vánoční trhy jsou velice oblíbeny i po turistické stránce, a proto cestovní kanceláře na ty nejznámější pořádají zájezdy. Krásné adventní trhy však naleznete nejen za hranicemi, ale i u nás. Přinášíme vám hned několik tipů na zajímavé adventní trhy.

  • V České republice vánoční trhy začnou prvního prosince na Staroměstském náměstí, kde bude postaven a rozsvícen vánoční strom. Letošní pražské vánoční trhy pak potrvají až do 13. ledna 2013. Domky budou otevřeny ve všední den od 9 – 19 hodin a o víkendu pak od 9 – 20 hodin.
  • Olomoucké Vánoce započnou již 23. listopadu na Horním náměstí. I letos se vánoční trhy neobejdou bez bohatého programu, punče, perníčků, medoviny a dalších tradičních dobrot a řemeslných výrobků.
  • Adventní dílny v ZOO Praha možná nepředstavují přímo vánoční trhy, přesto stojí za zmínku. Tyto dílny začínají již od 25. 11. 2012 a v rámci nich se můžete naučit vyrábět například adventní věnce.
  • Naprosto kouzelné vánoční trhy nabízí Český Krumlov, který návštěvníky láká na romantickou zasněženou atmosféru. Trhy zde začínají 30. 11. 2012 a pro všechny příchozí je zde uchystán speciální program (koncerty, hry, soutěže, Mikuláš). Na trzích pak naleznete originální výrobky řemeslné výroby, farmářské produkty a místní kulinářské speciality.
  • Vánoce na Moraváku v Brně letos začínají 30. 11. 2012. Tyto trhy se konají v komorním prostředí parku, kde bude k dispozici betlémské světlo, gastronomické speciality a další vánoční zboží. Každý večer se zde bude konat nějaký vánoční koncert.
  • Vánoční trhy v Ostravě začínají sice až 14. 12. 2012 a trvají pouze do 19. 12. 2012, to však neznamená, že by tyto trhy byly méněcenné, než ty ostatní. Vánoční trhy v ČEZ Aréně představují prodej toho nejrůznějšího zboží. V Aréně prodává přes 200 vystavovatelů, kteří poskytují vskutku dostatečný výběr dárků.

 

Foto: Pixmac.cz