Plyšáci na sto způsobů

Lis 23, 2012 | Rodina

Není snad nic krásnějšího, než se pod rozsvíceným vánočním stromečkem podívat do rozzářených dětských očí. V tu chvíli víte, že všechen ten stres, pečení cukroví, zdobení stromečku a balení dárků mělo smysl. Co dětem ty letošní Vánoce zpestřit měkkým, plyšovým nebo hřejivým kamarádem?

Plyšové hračky jsou vhodné pro děti už od zhruba půl roku a nezřídka jim vydrží až skoro do dospělosti. Často v nich vidí svého kamaráda, spřízněnou duši, které stoprocentně věří a nedokážou bez ní usnout. To je důvod, proč jsou děti plyšovými zvířátky a postavičkami tak často obdarovávány. Největší radost svému malému uděláte hračkou, kterou zná z oblíbených pohádek. V posledních letech tak hraje prim krteček, Křemílek a Vochomůrka nebo Bob a Bobek. Oblíbení jsou i plyšáci z animovaných filmů, jako Doba ledová, Medvídek Pú nebo Shrek.

Na trhu je také celá řada plyšáků v netradiční podobě. Plyšáka můžete svému dítku pořídit v podobě plyšové sedačky, polštářku nebo utěrky na monitor pro větší děti.

Novinkou posledních let jsou plyšáci určení pro nahřívání v mikrovlnné troubě. Ocení je nejmenší děti, kterým teplá hračka uleví od bolestí bříška při nadýmání, odrostlejší děti zase příjemně zahřejí v posteli při chladných nocích. Každý nahřívací plyšák obsahuje vyjímatelnou nahřívací vložku, kterou vložíte do mikrovlnné trouby, zahřejete a do hračky vrátíte, takže je údržba hračky velmi praktická a jednoduchá.

Letošní svátky pro děti pojměte stejně radostně, jako každý jiný rok, ale zároveň držte krok s dobou, ať se po svátcích můžou mezi svými vrstevníky pochlubit, jaké krásné dárky dostaly. Uvidíte, třeba získá ten letošní plyšák úplně nejvíc sympatií a stane se pro vaše dítko kamarádem na několik příštích let.