Potravinoví bojovníci proti nachlazení

Lis 26, 2012 | Jídlo, Životní styl

Proti rýmě, chřipce a dalším infekcím horních cest dýchacích můžeme bojovat různě, někdy je dobré použít chemicky vyrobený přípravek (pilulku) a jindy si vystačíme s přírodními prostředky. Ty nám ostatně neuškodí i jako přídavek tam, kde již není vyhnutí. Víte, jaká přírodní antibiotika naleznete ve své kuchyni?

 

Zázračný česnek

Když jej jíme a následně jdeme do společnosti, hrozí nám faux pas. Hodně česneku může vyvolat i žlučníkový záchvat. Také moc dobře víme, že český česnek má v posledních letech hodnotu zlata. Věděli jste však, že pokud jíte česnek každý den (třeba i nějaký speciální doplněk s extraktem), je méně pravděpodobné, že onemocníte? Důležitými látkami, které česnek obsahuje, jsou alliin a allicin. Tyto látky dělají z česneku přírodní antibiotikum. Pozor však, neodolají vysokým teplotám. Česnek pomáhá nejen proti nachlazení, ale také působí baktericidně, čistí střeva, zklidňuje zažívací problémy a napomáhá vykašlávání. Roztok octa a česneku přináší úlevu od bolesti při zánětu zubů.

 

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná je jednou z nejuniverzálnějších hub. Hlíva čistí tělo od všech toxických látek a pomáhá obzvláště těm lidem, kteří trpí znečištěným prostředím. Hlíva má tu moc snížit také hladinu cholesterolu.  Hlíva ústřičná také velmi výrazně podporuje imunitu lidského organizmu.

 

Zázvor

Zázvor je orientální koření i pochutina. Již od pradávna jej lidé používali preventivně i k léčbě různých neduhů. Studie pozitivní účinky tohoto nezvyklého kořene potvrdily, avšak všeho moc škodí. Denní maximální dávka nastrouhaného kořene je pouze 4 mg. Zázvor posiluje tělo, snižuje teplotu, podporuje pocení, bojuje proti rakovinovému bujení, zmírňuje nevolnost, podporuje trávení, snižuje bolest v krku, a také eliminuje pálení žáhy.

 

Silný slepičí vývar

Horečky i nemoc vysilují, vyčerpávají, ne-li doslova tělo ždímou. Člověk po ataku nemoci nemá sílu, ani chuť na jídlo, problémy jsou zde i s příjmem minerálů a tekutin. Slepičí polévka umí udělat hotové zázraky.  Silná horká slepičí polévka posílí tělo, uklidní jej, podpoří tělo v pocení, uvolní ucpaný nos a dodá mu minerály, tekutinu, bílkoviny i vitamíny. Dá tělu tedy vše, co akutně potřebuje.

 

Křen

Křen má sílu a používal se jako lék již ve Starém Egyptě. Pomáhá odstraňovat bolest hlavy, což v průběhu některých nachlazení dozajista oceníte. Kromě toho ale křen čistí krev od toxinů (tedy i od bakterií a virů), podporuje vylučování zadržených tekutin, uvolňuje žaludeční křeče, obsahuje mnoho vitamínu C, podporuje trávení a urychluje metabolismus.

 

Foto: Pixmac.cz

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *