Výbavička pro miminko

Lis 16, 2012 | Rodina, Životní styl

Nejpozději dva, tři měsíce před plánovaným porodem všechny páry očekávající miminko zbystří a začnou shánět výbavu pro svého potomka. Je jedno, jaké vyberete oblečení, zda ho nakoupíte ve značkových obchodech nebo second handu. Tuhle část výbavy bez obav přizpůsobte své finanční situaci. Na čem byste ale šetřit rozhodně neměli, je kočárek a nábytek.

Existuje nepřeberné množství typů kočárků, takže pro nastávající rodiče bez jakékoliv předchozí zkušenosti může být velmi těžké se mezi kočárky vyznat. Jak se v nabídce zorientovat?

Hluboké kočárky

Hluboké kočárky jsou určeny pro novorozence a miminka do zhruba půl roku nebo doby, než dokážou samostatně sedět. Před několika desítkami let neexistovala jiná varianta kočárků, takže hluboké korbičky vozily bez potíží i batolata připoutaná na kšírech. Dnešní korbičky jsou výrazně menší, zato ale praktičtější a skladnější, a tak se do nich pohodlně vtěsnají jen děti v nejranějším věku. Při jejich výběru nehleďte pouze na rozměry, ale třeba i na to, jakými koly je kočárek vybaven. Do terénu a na dlažební kostky jsou vhodnější větší nafukovací kola. Pokud se chystáte s kočárem jezdit jen ve městě po chodníku, budou vám stačit menší plastová kolečka.

Sportovní kočárky

Sportovní kočárky jsou druhým vozítkem v životě člověka. Pokud máte větší dítě, které při přechodu do „sporťáku“ ještě samo nesedí, kupte si jedině takový kočár, který půjde polohovat do úplného lehu. V opačném případě byste svému dítěti mohli spíš ublížit.

Kombinované kočárky

V poslední době jsou nejrůzněji kombinované kočárky velmi populární. Existují ve variantě dvoj nebo trojkombinace, která vždy obsahuje hluboký kočárek a dětskou autosedačku, trojkombinace navíc sportovní kočárek. Tato varianta je velmi praktická hlavně proto, že na jednu konstrukci můžete nasadit různé druhy korbiček a nemusíte s sebou vozit neustále několik kočárků. Je ale důležité koupi kombinace velmi dobře promyslet a vybrat takový model, který vám bude vyhovovat až do dvou nebo tří let věku dítěte.

Dětský pokoj

Při zařizování dětského pokoje je důležitá praktičnost. Hlavně při péči o miminko potřebuje mít maminka blízko postýlky také přebalovací pult a prostor na uložení všech miminkovských nezbytností. Zároveň je fajn, když dětský nábytek roste s dítětem a vy nemusíte každých několik let kupovat nový. Věnujte proto výběru nábytku pro dítě velkou pozornost, můžete tak ušetřit do budoucna spoustu peněz.

 

Foto: Pixmac.cz