Aby zuby byly stále krásné

Led 4, 2013 | Krása, Životní styl

Krásný úsměv je ozdobou všech a zkažený chrup odradí už na první pohled. Proto byste měli o své zuby pečovat s láskou a pravidelně. Naučte to i své děti, všichni tak předejdete budoucím nepříjemným problémům a pořádnému provětrání peněženky.

Zdravé zuby co nejdéle

Mělo by být naprostou samozřejmostí, že si zuby vyčistíte ráno a večer. Na to, že byste si čistili zuby po každém jídle, jak se nám snaží vnutit výrobci žvýkaček, rychle zapomeňte, může to být i škodlivé. Častým obrušováním byste si při nesprávné manipulaci mohli dokonce poškodit zubní sklovinu. Velkým mýtem je také to, že nemoci zubů jsou dědičné. Dědičné jsou jen špatné hygienické návyky, které rodiče přenášejí na své děti. Proto, pokud si nejste jisti, zda se o svá ústa staráte správně, navštivte zubní hygienistku. Trpělivě vám vysvětlí, jak byste měli postupovat, vše vám názorně ukáže a doporučí vám vhodné zubní kartáčky.

Jaký kartáček?

V obchodě si vždy vybírejte ze sortimentu měkkých zubních kartáčků. Nejvhodnější jsou ty, které mají co nejmenší pracovní část. Sice budete mít na první pohled víc práce s tím, abyste si všechny zuby vyčistili, ale o to pečlivěji a lépe to uděláte. Večer k televizi si pak vemte i mezizubní kartáček a důkladně s ním vyčistěte všechny mezery mezi zuby. Uvidíte, že kaz se vám pak bude dlouhou dobu vyhýbat.

Kdy k zubaři?

Zubní lékaři z vás budou mít radost, když do ordinace zavítáte alespoň jednou do roka, pokud máte pocit, že vás zuby trošku trápí, není od věci návštěva stomatologa dvakrát ročně. Jakýkoliv problém se podchytí už v raném stádiu a léčba nebude psychicky ani finančně náročná.

Zubní náhrady

V určitém věku to potká většinu z nás. Ano, mluvíme o zubních protézách a náhradách. Už dávno se nemusí jednat jen o vyndavací zuby, které večer hodíte do sklenice s roztokem. Současné náhrady vyrábí specialisté v laboratoři a dokážou vám vytvořit na míru tak kvalitní náhradu, že ji od pravých zubů nerozeznáte.