Dopřejte si chvilku klidu

Led 16, 2013 | Krása, Peníze, Životní styl

Taky nemáte pocit, že by konec starého a začátek nového roku patřily k těm nejklidnějším? Tak si dopřejte odpočinek! V lednu je pro to ideální příležitost. Řada firem má „okurkovou“ sezónu, takže krátkou dovolenou vám zaměstnavatel určitě povolí a vy si vyčistíte hlavu a naberete sílu do pracovního i rodinného kolotoče.

Na argument, že na dovolenou nebo neplánované prázdniny nemáte peníze, rychle zapomeňte. Wellness pobyty nemusíte pořizovat za horentní sumy. Hotely a relaxační centra přicházejí po Novém roce s akčními nabídkami, a když si odpočinkový víkend koupíte přes slevový portál na internetu, ušetříte ještě víc, v řádu desítek procent.

Ideální by bylo, kdybyste dokázali předat děti babičkám a vyrazili na wellnes víkend pro dva.  Při masážích a koupelích si odpočinete a při večerní sklence vínka zase budete mít čas dotknout se s partnerem i témat, na která v každodenním shonu není čas. Uvidíte, že i během dvou nebo tří dnů dostane váš vztah novou vzpruhu, ze které budete čerpat několik dalších měsíců.

A nebo nechte děti partnerovi a vyjeďte si s kamarádkou. Rudu na srdce, kdy naposledy jste si udělali takovou malou dámskou jízdu, při které proberete holčičí témata, děti i politiku a ujistíte se, že máte spřízněnou duši? Jistě, odpolední káva s kamarádkou také není k zahození, ale několikadenní wellness pobyt vám umožní opravdu vypnout hlásiče v hlavě, které kážou, že jste zapomněla koupit brambory k večeři.

Každá žena zastává několik důležitých rolí – je maminkou, manželkou, partnerkou, často jí leží na bedrech chod celé domácnosti. Je tedy víc než žádoucí, abyste myslela i na sebe a své duševní zdraví.