Používáte kvalitní vlasové potřeby?

Úno 19, 2013 | Krása, Životní styl

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. Žena nemusí být extrémně krásná, stačí, když má upravené kvalitní vlasy, aby byla přitažlivá. Možná pravidelně investujete do těch nejlepších šampónů, vlasových sér a masek, jenže ani to nemusí znamenat stoprocentní úspěch. Velkou roli při péči o vlasy totiž hrají i hřebeny, fény, natáčky a ostatní potřeby, které používáte.

Samozřejmě, pravidelná péče je přepokladem pro to, aby vaše vlasy hýřily zdravím. Jenže péče by měla začít už u jídla – pokud tělu nedáte potřebné vitamíny a výživné látky, těžko můžete čekat, že budete mít krásné lesklé vlasy. Zamyslete se nad tím, až budete mít chuť dát si hamburger nebo už druhý dortík v cukrárně. Neodmyslytelnou součástí je také pravidelné mytí, dnes kadeřníci razí přístup, že vlasy se mají mýt tak často, jak to potřebují. Ještě před pár lety bychom se dočkali doporučení, že vlasy si máme mýt jen jednou, maximálně dvakrát týdně.

Česat aspoň dvakrát denně

Mělo by se stát pravidlem, že své časy pořádně pročešete alespoň dvakrát denně. Zabráníte tak jejich cuchání a zároveň z nich dostanete nečistoty a prach, které se do nich dostaly v průběhu dne. Lepší než hřeben je v tomto případě kartáč na vlasy ideálně z přírodního materiálu. Je k vlasům šetrnější, netrhá je, a přitom snadno rozčesává.

Jak na natáčky?

Natáčky se staly nepostradatelnou dámskou výbavou už za první republiky. Od té doby technologie postoupily, takže dnešní výrobky už neničí vlasy. Ideální jsou samozřejmě takové natáčky, které se nenahřívají a můžete s nimi jít třeba spát. Pokud už se rozhodnete pro nahřívací natáčky, raději upřednostněte známé výrobce, máte u nich menší riziko, že byste si vlasy častým používáním natáček zničily.

Stříhat nemusí jen kadeřník

Za tento nadpis by nás asi kadeřníci ukamenovali, ale ruku na srdce, která z vás má čas a peníze na to, aby chodila jednou za tři týdny ke kadeřníkovi na zastřižení ofiny. Kvalitní kadeřnické nůžky na vlasy si můžete klidně koupit domů a drobné nedostatky na odrůstajícím účesu si opravit sama. Moderní jsou střapaté, jakoby nedbalé účesy, drobného nedostatku nebo zubu na ofině si tak nikdo nevšimne.

 

Foto: Freerangestock.com