Hodinky o vás říkají víc, než si myslíte

Bře 22, 2013 | Krása

Řekni mi, jaké nosíš hodinky, a já ti povím, kdo jsi. I tak by mohl znít známý citát. Není žádným tajemstvím, že neznámého člověka hodnotíme podle zevnějšku. Na to, abychom si ho otipovali, nám stačí pár vteřin a pohled na boty, hodinky a celkovou upravenost. Myslete na to, až si budete kupovat nový pár bot nebo nové hodinky.

Jen málokterá žena má pouze jedny hodinky. Na rozdíl od mužů, kteří raději investují do jednoho hodnotnějšího kousku, my ženy máme zásobu několika hodinek vhodných pro různé příležitosti. A je to tak v pořádku.

Hodinky do práce

Pracujete-li v kanceláři nebo přicházíte denně do styku s klienty, měly by být vaše hodinky spíš elegantního rázu a známější značky. Můžou být i výraznější a nahradit tak šperk, ideální jsou stříbrné nebo zlaté, sladěné se zbytkem šperků. Dámské hodinky posledních let se často podobají pánským modelům. V tom případě je dominantní ciferník, který nezřídka pokryje skoro celé zápěstí, doplněný jednoduchým koženým nebo ocelovým řemínkem.

Pro volný čas

Tak tady se meze fantazii vůbec nekladou. Ve volném čase můžete nosit klidně i infantilní hodinky s obrázkem kočičky Hello Kitty, jen mějte na paměti, že to, co přijde hezké a roztomilé vám, může na okolí působit příliš dětinsky. Obecně můžou být hodinky pro volný čas hodně barevné, veselé, v každém případě by volnočasové hodinky pro dámy měly být lehké a odolné. Do této kategorie spadají i hodinky na sport, u těch je odolnost nezbytná, příjemným bonusem bývají stopky, krokoměr nebo měřič tepu.

Hodinky na večer

Chystáte-li se večer do společnosti, vystačíte si s hodinkami, které běžně nosíte do práce, mohou být klidně o něco výraznější. Jestli je vaším večerním cílem ples nebo nějaká větší společenská událost, na hodinky zapomeňte. K večerním šatům se jako doplněk nehodí, vhodnější jsou blýskavé šperky, které přitáhnou pozornost přesně tam, kam chcete.