Jak zabavit děti o jarních prázdninách

Bře 5, 2013 | Rodina, Životní styl

Jarní prázdniny jsou v plném proudu, a pokud je netrávíte zrovna tím, že se snažíte vylízat z letošní chřipky, jistě se vám pár nápadů a tipů na jarní prázdniny bude hodit. S dětmi můžete jarní prázdniny strávit doma, na horách anebo třeba také na výletech. Pravdou však je, že ne každý si může v této době cestování dovolit. Naštěstí tu existují i další možnosti, které udělají radost nejen vám, ale i vašim dětem.

 

Příměstské tábory

I když jsou příměstské tábory obvykle nabízeny v období letních prázdnin, pro velký zájem mnoho měst vyšlo rodičům vstříc a příměstské tábory začalo nabízet i o jarních prázdninách. Tento typ táborů nejsou spojeny s ubytováním, děti ráno dopravíte na jedno stanoviště, odkud si je potom odpoledne také vyzvednete. Takovéto tábory mohou mít různou náplň, jsou například dobrodružné, kreativní, modelářské anebo třeba zoologické. Děti se zde něco naučí, zabaví se, najdou si nové kamarády a hlavně si pořádně odpočinou.

 

Jarní tábory

Další možností jsou jarní tábory, které jsou v tomto období obvykle zaměřeny na zimní radovánky. Děti se na takových táborech mohou naučit třeba lyžovat. Jarní tábory mají obvykle bohatý program a děti se na nich rozhodně nenudí. Po týdnu se vám vrátí spokojené a odpočinuté, se spoustou sil na zvládnutí dalšího školního pololetí.

 

Domy dětí a mládeže

V období jarních prázdnin Domy dětí a mládeže, kromě svých běžných kroužků, často pořádají různé workshopy, dílny, hry, soutěže a diskotéky pro širokou veřejnost. Právě takovýto program může být ideálním řešením v případě, že si nemůžete dovolit své dítě vyslat na tábor. Děti budou mít radost i z několika hodin nevšední zábavy, z níž si domů často přinesou nejen zážitky a vzpomínky, ale také i nějaké své vlastnoruční výrobky.

 

Knihovny

Nezapomeňte na knihovny. Knihovny již dávno nejsou pouze místem, kde se „skladuje“ hromada knížek, které si můžete vypůjčit. Knihovna je společenským místem, které pořádá různé akce jak pro dospělé, tak i pro děti. V období jarních prázdnin knihovny vytváří speciální zábavné programy, takže se pomalu mění v dětská centra a Domy dětí a mládeže. Informace o programu naleznete na webových stránkách jednotlivých knihoven.

 

Foto: Pixmac.cz