Kosmetika pro miminka

Bře 27, 2013 | Rodina

Každá maminka se snaží, aby její miminko bylo zdravé. K péči o tělo patří také péče o dětskou pokožku. A protože miminka mají jemnou pokožku náchylnou k alergiím, musíme být zvlášť opatrní.

 

 

 

 

Jak postupovat při koupání miminka?

Každodenní koupel patří k denním rituálům. Dítě se zklidní, uvolní se a obvykle koupel přijímá velmi pozitivně. Je ale nutné vždy při koupeli používat dětská mýdla? Malé miminko se přes den prakticky nezašpiní. Proto často postačí opláchnutí celého tělíčka vodou. I vlásky stačí omývat čistou vodou, šetrný dětský šampon v malém množství stačí použít jednou týdně. Zvláštní pozornost ale věnujte péči o zadeček. Ten je v přímém kontaktu s močí a stolicí dítěte, a proto na něj a na záhyby na stehnech dítěte použijte šetrné dětské mýdlo. Pro lepší hydrataci a jemnost pokožky lze do koupele přidat také pár lžic mléka, u neklidného dítěte výluh z měsíčku lékařského nebo slezu.

 

Přebalování

Při přebalování musíte důkladně vyčistit kůži zadečku vodou nebo čistícími dětskými ubrousky. Poté pokožku ošetřete krémem s vysokým obsahem vitamínů nebo s panthenolem. Pokud se u dítěte objevují náznaky opruzenin (začervenalá podrážděná místa), zvolte vhodnou mast proti opruzeninám.

 

Pravidelné vycházky

Čerstvý vzduch je důležitý jak pro vás, tak pro vaše maličké. Před vyjížďkou ven je vhodné v zimních měsících chránit tvářičky dítěte mastnějším dětským krémem, který zabrání omrzlinám. V letních měsících zabraňte styku pokožky dítěte se slunečními paprsky vhodnými dětskými krémy s vysokým UV faktorem. Mějte na paměti, že dětská pokožka je mnohem citlivější ke vlivům počasí, než pokožka dospělého člověka.

 

Kosmetiku nekupujte nikdy do zásoby. Pro vaše miminko používejte ty nejčerstvější přípravky a vyhněte se přílišné péči. Jen v případě alergických reakcí, příliš vysušené pokožce nebo při dalších problémech se poraďte v lékárně o vhodném kosmetickém přípravku pro vaše dítě.

 

Foto: Pixmac.cz