Monitory dechu a chůvičky

Bře 20, 2013 | Rodina

Život dítěte – pro každou mámu to nejdůležitější! Právě proto se každá maminka často v noci budí, aby zkontrolovala, zda její dítě dýchá a je v pořádku. Ač unavená, mateřská láska ji nutí hlídat život svého dítěte. A právě proto byly vyvinuty monitory dechu a chůvičky, které by měly vaše miminko hlídat a upozornit na nebezpečí, které hrozí.

 

 

Monitory dechu

Jsou to elektronické přístroje, které sledují dech nebo srdeční činnost miminka. Jakmile nezaregistrují dechovou nebo srdeční aktivitu, spustí alarm. Hlavně nezapomeňte monitor vypnout, když miminko berete z postýlky. Zvuk je to opravdu nepříjemný. Monitory tak chrání před syndromem náhlého úmrtí kojence. Monitory jsou vhodné také pro nedonošené děti, které trpí syndromem častěji. Mamince zajistí klidný spánek.

 

Chůvičky

Elektronické přístroje, kterým se říká chůvičky, přenášejí zvuk z bezprostřední blízkosti vašeho dítěte až k vám. Díky vysílači a přijímači jste dobře informováni o tom, zda vaše miminko spinká, pláče, nebo naříká, přestože jste každý v jiném pokoji, nebo patře domu.

 

Přestože se nejedná vždy o malou investici, pro klid a pohodu maminky, ale především pro zajištění bezpečí miminka, stojí zato investovat do těchto přístrojů. Je dobré vědět, že i některé porodnice zapůjčují rodičům monitoru dechu. Pak je třeba zvážit, zda zapůjčení není levnější, než koupě nového přístroje. Pokud se jedná o prvorozené dítě a rodina plánuje i další děti, je zpravidla lepší přístroje zakoupit. Nezapomeňte se také informovat, zda vaše zdravotní pojišťovna na uvedené přístroje nepřispívá v rámci bonusových programů. Pokud přístroje kupujete v bazaru nebo přes inzerát, zkontrolujte si jeho funkčnost předem. 

 

Foto: Pixmac.cz