Neuvěřitelná fyzika v Edenu

Bře 8, 2013 | Rodina, Zajímavosti

Fyzika, vědní obor, který mnoho lidí na základní a střední škole proklínalo, v sobě skrývá i svou zábavnou část. Ta se ukáže návštěvníkům Nákupního centra Eden od 9. do 17. března na akci Neuvěřitelná fyzika. Programem plným zábavných vystoupení a interaktivních seminářů, které představí fyziku jako pomocníka, jenž dokáže objasnit nejrůznější jevy provázející celý náš život, provedou pedagogové a studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Od pondělí do čtvrtka vždy od 10 do 13 hodin proběhnou prezentace a představení určené především pro školy, v pátek, v sobotu a v neděli je pak připraven zábavný program pro širokou veřejnost, a to vždy ve dvou blocích – dopolední od 10 do 13 hodin a odpolední od 15 do 18 hodin.

V rámci programu vystoupí na pódiu významní pedagogové a studenti fyziky, kteří návštěvníkům pomohou objevit kouzla a zajímavosti této vědy. Děti se tak budou moci těšit například na pokusy s plasty, kapalným dusíkem či balónky a letadélky. V rámci celé akce budou připraveny i interaktivní pokusy, kdy si budou moci všichni na vlastní kůži vyzkoušet, co se pod pojmem „fyzikální zákony“ skrývá.

„Celá akce je pojata velice netradičně. Díky spolupráci s Matematicko-fyzikální fakultou UK můžeme všem ukázat, že fyzika není vůbec nudná, jak si mnoho lidí myslí, ale naopak je to velice zábavná a hravá věda,“ říká Renata Nejtková, marketingová manažerka obchodních center Tesco, a dodává: „Akce je vhodná jak pro děti, tak i dospělé, protože i jim může ukázat nepoznané. V rámci doprovodného programu budou moci lidé řešit například zábavné hlavolamy či si zpříjemnit čas s hračkami fungujícími na fyzikálních principech.“