Už víte, kam pojede vaše dítě na tábor?

Bře 13, 2013 | Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Možná se vám zdá titulek našeho článku poněkud předčasný, ale jestli chcete pro své dítě najít dobrý letní tábor, neměli byste s jeho výběrem čekat na poslední chvíli. Taky byste mohli hořce zaplakat nad výdělkem a na začátku jara vyberete rozhodně líp, než pod tlakem v létě.

Ještě v dětských letech dnešních třicátníků bylo jedno, zda je tábor nějak tematicky zaměřený, důležité bylo, že na něm bylo místo. Dnes už jsou přeci jen jiné možnosti a nabídka několikanásobně větší. Je libo letní tábor s výukou cizích jazyků, adrenalinový nebo jen pro holky? Nebo byste snad chtěli své dítko na tábor doprovodit a užít si táborovou rodinnou dovolenou? Dnes není problém žádná z těchto variant. Pokud vás zajímá, z čeho všeho můžete letos vybírat, čtěte dál.

Tábory pro nejmenší

Pořadatelé táborů pro děti od 5 let si uvědomují, že takto malé děti potřebují zvýšenou péči i pozornost, aby se zabavily a nestýskalo se jim po rodičích. Proto letní tábory pro nejmenší disponují jednoduchým programem a větším počtem vedoucích, na jednoho připadne většinou 6 – 8 dětí, aby se dětem mohli pořádně věnovat. Když překonáte prvotní obavy, že o vašeho drobečka nebude dobře postaráno, uvidíte, jak si první prázdniny mimo dohled ročičů užije.

Vyšší dívčí

Má vaše princezna tak trošku strach z divokých kluků nebo je to jemná duše? Zaplaťte jí tábor jen pro holky. Tento typ dětských táborů je většinou trošku umělecky zaměřený, třeba v partě ostatních holčiček objeví svůj skrytý talent.

Pro malé drsné chlapy

Kluci už odmalička tíhnou k nejrůznějším střílečkám, honičkám a silovým hrám. Jestli toho vašeho nemůžete během školního roku odtrhnout od počítače, kde hraje stále dokola nějakou hru, pošlete ho na tábor. Na čerstvém vzduchu se v partě dalších kluků zúčastní vojenského výcviku pro nejmenší, zlepší svoje orientační schopnosti i fyzičku. To všechno samozřejmě pod dohledem vyškolených vedoucích, kteří si posvítí na to, aby se malým vojákům nic nestalo.

Nabídka táborů je rok od roku širší. Jestli si chcete být jisti, že peníze, které za účast svého dítěte na táboře budou také správně využity, raději volte cestovní kanceláře a firmy, které se na pořádání dětských táborů orientují. Mají letité zkušenosti, prověřené vedoucí i spoustu nápadů, jak děti vhodně zabavit.