Plastika prsou: Cui bono?

Dub 16, 2013 | Krása, Zajímavosti, Životní styl

Začněme od jádra věci: Cui bono, komu prospívá? Změna tvaru prsou je velkým přínosem především pro ženinu psychiku. Na tom se shodují psychologové i lékaři. Zákonitě musí vytanout další otázka: Nebylo by tedy jednodušší léčit ženskou duši, než vystavovat tělo zbytečnému chirurgickému zákroku, jehož jediným účelem je zvednout ženě sebevědomí?

 

Bude někdo líbat silikon?

Co se týká zvětšování menších ňader, tak tady jsou muži z obliga. Jistě, líbí se jim fotografie nebo i těla silikonových prsatic. Ale zeptejte se jich: „Chtěli byste to mít doma?“ Dotýkat se bochánků, o nichž vědí, že jsou naplněny podobnou hmotou, jakou spárují škvíry v koupelně za vanou? Ostatně, vždyť si ženu vyhlédli, oblíbili a zamilovali s ňadry právě takovými, jaká je má. Ale vysvětlujte to ženské, která si umanula, že má malá prsa… Je podivné, že se dámy s tímto komplexem neděsí toho, že by z malých ňader mohly mít málo mléka pro dítě (což by ovšem byla také hloupost). Mají dojem, že jsou málo žádoucí. Může však vzbudit vášeň a cit pytlíček silikonu pod kůží? Nosit umělé poprsí, když jsme jinak zdravé, to je jako parukou si přikrývat vlasy. Z dálky to vypadá pěkně. Ale zblízka vás nikdo nepohladí. Namítnete, že mnozí muži schválí svým partnerkám nápad nechat si zvětšit poprsí. Víme však, jestli se za tím neskrývá spíše lhostejnost k ženě? I když se lékaři dušují, že jsou prsní implantáty naprosto neškodné, co to je za mužského, který svou milovanou podpoří v nápadu zcela zbytečně se podrobit krvavému chirurgickému výkonu v celkové anestezii?

 

Velká ňadra někdy bolí

Na druhou stranu existují ženy, které trápí nadměrná velikost prsou. Tady může být zásah plastického chirurga doslova fyzickou úlevou: mohutná a léty stále méně pevná ňadra jsou velkou zátěží. Svou tíhou způsobují bolest a druhotně mohou zapřičinit i bolesti páteře a zad. Takovému zásahu ovšem většinou předchází i doporučení lékaře.

 

Implantáty jsou zdravotně nezávadné

Pro zachování objektivity je třeba připomenout, že používané silikonové prsní implantáty jsou podle odborníků zdravotně nezávadné. Neukázala se žádná spojitost mezi implantátem a vznikem nějaké nemoci prsou, a to zejména rakoviny. Zdravotně závadným by se implantát mohl stát až tehdy, pokud by došlo k perforaci obalu a vylití silikonového gelu do těla. Mohlo by se tak stát například při autohavárii nebo při bodném poranění. V takovém případě je nutné implantát zkontrolovat a je-li poškozený, vyměnit ho.

Každopádně – rozhodnutí, zda domnělý fyzický „nedostatek“ řešit kvalitou své osobnosti (a  dobrým spodním prádlem), a nebo svá prsa svěřit plastickým chirurgům, zůstává na ženě samotné.

 

Foto: Freerangestock.com