Second handy – nuzota anebo styl, který je „IN“?

Dub 23, 2013 | Krása, Peníze, Zajímavosti, Životní styl

I po letech je stále ještě u mnoha lidí second hand spojen s nouzí, špínou a módou, nad níž je radno ohrnovat nos. Ve skutečnosti jsou dnes sekáče absolutně něčím jiným, než kdysi dávno bývaly. Second handy jednadvacátého století jsou místem, kde si můžete vytvořit svůj jedinečný styl. A ukázat světu, jaká jste osobnost, je již přes deset let velice důležité. Být ztracen v davu se prostě nenosí!

Donést si něco běžného z obchodu není nic složitého. Obchod má spoustu nových krásných věcí v mnoha velikostech. Taky není ovšem nic neobvyklého, abyste pak ve stejném kousku potkali polovinu města. Toto se vám se second handem rozhodně nemůže stát. Tam jste totiž lovci, a i když je to o velkém hledání, můžete si odtud odnést doopravdy luxusní značkové kousky za pár korun.

 

Chce to prostě jen trpělivost

Ten, kdo pochopí princip sekáčů, propadne jejich kouzlu a bude se na dobrodružné expedice vydávat zas a zas. Díky velkému množství různého oblečení máte možnost vybudovat si zcela jedinečný šatník, který vám bude široké okolí závidět. To, odkud tak úžasné oblečení máte, přitom nemusí vůbec nikdo vědět. Na second handech je skvělé, že tu máte možnost ukořistit oblečení zcela nové ještě s původními visačkami, oblečení z limitovaných edicí anebo kousky vyrobené z velice kvalitního materiálu. A to vše za zlomkovou cenu.

 

V second handech nakupuje celý svět

Za moderními second handy stojí unikátní projekt, díky němuž se pomáhá „třetímu světu“, a také přírodě. V mnoha vyspělých státech je totiž samozřejmá existence speciálních kontejnerů, kam lidé odkládají již nepotřebné a nechtěné oblečení, které pak směřuje dál do třídíren. V třídírnách se oblečení roztřídí a kvalitní kousky se vyčistí, dezinfikují, zabalí a jdou dále do světa (do second handů). Tento systém dává práci, šetří přírodu a výtěžky z prodeje pomáhají chudým a rozvojovým zemím. Nákupem v sekáčích si tedy nejenže děláte radost, myslíte ekonomicky a ekologicky, ale také pomáháte třeba hladovým dětem v Africe. V Česku máte možnost nakoupit si luxusní zboží ponejvíce z Anglie, Francie, USA a Německa. Jde tedy obvykle o velmi kvalitní a zajímavé oblečení.

 

V sekáčích nakupují i známé osobnosti

Je tedy nesmyslné second handy pohrdat. Navíc, víte, že v nich s oblibou nakupují i mnohé známé osobnosti? Tak třeba u nás je nákupy v second handech vyhlášená například Aňa Geislerová, či Táňa Vilhelmová, ale kromě nich v nich nakupuje i Jiřina Bohdalová, Andrea Verešová, Tereza Maxová, Karel šíp, Vilém Čok, Kateřina Sokolová a mnoho dalších.

Nebojte se second handů, nechte se pohltit dobrodružstvím a vytvořte si svůj vlastní osobitý styl, který bude nadčasový, jedinečný a hlavně, bude plně odpovídat tomu, co máte rádi a bude se vám dobře nosit. Je skvělé být jedinečný a obdivovaný. Ještě více se mi však líbí ten pocit, když potom někdo řekne: „Proboha a kdes to sehnala, to vypadá tak úžasně, to muselo určitě stát spoustu peněz!“  Jen vy totiž víte, že za tu danou věc jste dali třeba jen deset korun. „Pšt“, to ale přeci nikdo nemusí vědět ;-).

 

Foto: Pixmac.cz