Tip na dovolenou: Nízký Jeseník

Kvě 30, 2013 | Životní styl

Nízký Jeseník známe většinou jen z hodin školního zeměpisu: je „tak někde“ mezi Olomoucí o Ostravou. Ovšem Nízký Jeseník stojí za poznání „z blízka“ – kopcovitý kraj bývalých Sudet nabízí lidem z uspěchaného světa překrásnou přírodu, čistý vzduch, výtečné jídlo, a především klid. Nízký Jeseník je dobrým tipem pro nezapomenutelnou rodinnou dovolenou.

 

 

Kopce a sopky

I když je Nízký Jeseník vydáván za pohoří, nedosahuje výšky skutečných hor: rozmanitě se vlní od šesti do osmi set metrů nad mořem. Přesto jsou vrcholky zdejších kopců zeměpisně významné: tvoří hranici evropského rozvodí Odra – Dunaj.

Dovolená v Nízkém Jeseníku je ideální pro nepříliš zdatné pěší turisty, cyklisté musejí počítat s kopcovitým terénem, což má ovšem někdo rád. Městečka většinou odděluje kopec nebo návrší, po jehož překonání se charakter krajiny mění: v některých místech se otevírá pohled na masiv Hrubého Jeseníku s Pradědem, v jiných krajinu vroubí pásmo Beskyd. Některá města měla v historii společenský význam, o tom svědčí například církevní stavby, které svou velikostí neodpovídají současnému významu obce (například Budišov nad Budišovkou, Jívová).

Krajina Nízkého Jeseníku je poznamenána sopečnou činností. V malém pásmu asi 25 kilometrů se zde nachází pět někdejších sopek: Velký a Malý Roudný, Červená hora (s vysílačem a meteorologickou stanicí), Venušina sopka a Uhlířský vrch nad Bruntálem (s velice pěknou lipovou alejí, novodobou křížovou cestou a do kraje viditelným kostelem). Ze všech sopek jsou krásné výhledy a jsou obstarány moderními informačními tabulemi. Mezi některými sopkami vede naučná stezka.

 

Výletní rychlík

Nízkým Jeseníkem prochází železniční trať z Olomouce do Ostravy-Svinova. Už samotná jízda vlakem je krásným zážitkem. Po průjezdu stanicí Hlubočky si cestující připadá jako na výletě. Vláček se prodírá skalními průlomy, trať kopíruje tok dravé Bystřičky. Rychlíkové spojení s Olomoucí a Ostravou je v obou směrech co dvě hodiny, takže je možno vystoupit, přejít hezkou turistickou cestou do jiné stanice a pokračovat nebo se vrátit.

 

Voda, krávy a čápi

Nízký Jeseník je velmi vodnatý kraj. Na turistu působí až přízračně slatinná (chráněná) území, a ještě víc tundrovitě vyhlížející bažiny nacházející se (kupodivu) na vrcholcích kopců. Pramení zde Ondrášovka (Moravský Beroun, patronem je Lucie Bílá) a těšíkovská kyselka. Prameníky jsou lidem volně přístupné. Region je výrazně pastevecký. Krávy bílé, černé, chlupaté i jiné tvoří na pastvinách půvabný kolorit. Ohrady je však třeba respektovat: krávy jsou rychlé a ve stádech bývají i býčci. Pastviny lákají myši, voda zase žáby. To je ideální potrava pro velké čapí komunity. Obrovským lákadlem je i přehrada Slezská Harta.

 

Kvalitní potraviny

V Nízkém Jeseníku se dobře jí. Produkty zdejších výrobců se vyznačují vysokou kvalitou – jinak by je místní nekupovali. Chléb a koláče z jakékoliv pekárny či masné výrobky z kterékoliv výrobny jsou prostě báječné. Rovněž mléko a sýry, například z ekofarmy v Čabové.

 

Foto autor: Pohled z Velkého Roudného na Slezskou Hartu