Čas na chvíli relaxace

Čvc 11, 2013 | Rodina, Životní styl

To, jak důležitý je odpočinek, si většinou uvědomíme až ve chvíli, kdy nás dožene nějaká nemoc nebo pocit naprostého vyčerpání. Během celého roku pořád někde pobíháme, řešíme starosti a relaxace je to poslední, co máme na mysli. Pro zdravou mysl je důležité třeba sportovat, to ví každý, ale napadlo vás někdy, že k relaxu může stačit i pár minut denně strávených u počítače?

Ano, narážíme na tolik diskutované počítačové hry. Teď o prázdninách je můžete bez obav povolit i dětem a užít si pár chvilek času jen pro sebe. Nemusíte ani investovat velké sumy do kupování her na CD, na internetu totiž najdete hry zdarma, které jsou jednoduché, zábavné a každý den si můžete vy nebo vaše ratolest vybrat, na jaký druh hry máte zrovna chuť. Hry online mají jednu nespornou výhodu – zábava je vždy po ruce, s chytrým telefonem nebo malým počítačem i na cestách a tak máte záruku, že se nikdy nebudete nudit.

Vybrat si můžete i takové hry, které budou rozvíjet vaši mozkovou činnost. I když se to nezdá, spousta her podněcuje kreativitu, logiku nebo paměť a není tak důvod se obávat toho, čím straší odborníci. Totiž, že hry jsou zabijákem aktivity a podporují agresivitu. To v případě vhodně zvolené zábavy rozhodně nehrozí a nepředpokládáme, že svého syna necháte od rána do večera hrát akční střílečku. Online hry jsou oblíbené i u dívek. Hry pro dívky nabízejí rychlé splnění dětských snů. Je libo vlastnit cukrárnu, kavárnu nebo farmu? Nebo se dokonce stát návrhářkou oděvů či šperkařkou? Všechny tyhle sny dokáží online hry splnit a děvčátka mezi sebou můžou porovnávat svoje výtvory a úspěchy.

Přijdou vám všechny hry pro jednotlivce moc jednoduché? Vyzkoušejte si trénink proti soupeři. Hry pro dva vám umožní porovnat své síly s partnerem nebo počítačem a věřte, že prvek náhody nebo strategie, kterou protivník vymyslí, může být zdrojem nekonečné zábavy.

Nechceme vás nabádat, abyste své děti odložili na prázdniny k počítači nebo jste se u něj zabydleli sami. Ale několik minut strávených u příjemné hry může být v hektickém životě doslova životabudičem, na který se budete každý den těšit.