Kempování s dětmi

Čvc 31, 2013 | Rodina, Životní styl

Léto je v plném proudu a někteří z nás jistě uvažují také nad pobytem v kempu, u řeky, pod stanem. Od kdy máme vyrazit a co sebou? Jak děti připravit na spaní ve stanu? Pokud znáte dobře místo, kde budete s dítětem kempovat, můžete vyrazit pod stan již s několikaměsíčním dítětem. Důležité je, aby byl kemp vybaven pitnou vodou a zdrojem elektřiny. Buďte ale připraveni na to, že to nebude ten pravý odpočinek. Kempování s malými dětmi klade na dospělé mnoho požadavků.

 

Co sebou?

Pokud je dítě ještě v plenkách, nezapomeňte vzít sebou dostatečnou zásobu plen na celý pobyt. Také je potřeba přibalit cestovní vařič, pokud nemáte jistotu, že v kempu je plně vybavená kuchyňka. Nádobí, vybavená lékárnička, vlhké kapesníčky jsou nezbytností. Také přibalte repelenty a ochranné krémy proti slunci. Myslete na dostatek oblečení, a to i teplejšího pro případ ochlazení. Pro miminko je dobré přibalit síť proti komárům, kočárek, případně slunečník. Pokud máte děti větší, zapojte je do balení. Přibalte dostatek her a nezbytné hračky.

 

Jak čas v kempu zpříjemnit?

I v létě může pršet. Přibalte hry, které lze hrát ve stanu, bloky, pastelky atd. Když bude pěkné počasí, jistě budete čas trávit u vody, nebo v lese. Proto přibalte plavky, gumové hračky do vody, holinky do lesa a přibalte i košík na houby. Balón a lehátko na vodu zpříjemní pobyt dětem i dospělým. Pokud chystáte pobyt s více dětmi, popřípadě několik rodin společně, připravte si program předem. Dobré je zorganizovat např. cestu za pokladem, kdy umístíte v lese nebo jinde poklad v podobě lízátek a dalších sladkých překvapení, ke kterým vytyčíte trasu pomocí praporků např. z krepového papíru. Tím zabavíte drobotinu na celý den a nepřímo ji přimějete ujít větší vzdálenost bez reptání a protestů.

Češi si kempování velmi oblíbili. Dovolená pod stanem je levnou a příjemnou variantou trávení volného času ať už u nás, tak třeba v zahraničí. Je dobré předem si rezervovat místo ve vybraném kempu, případně se také poptat na možnosti, které jsou k dispozici. Zjistěte si také, kde je nejbližší obchod, lékárna, případně lékařská ordinace a zda je v okolí kempu nejbližší zastávka hromadné dopravy. Nikdy nevíte, co se může stát a kdy dané služby budete potřebovat.

 

Foto: Pixmac.cz