Diamanty jsou nesmrtelné

Srp 9, 2013 | Krása, Životní styl

Diamanty jsou známkou luxusu, bohatství, ale také nehynoucí lásky. Právě proto se staly neodmyslitelnou součástí zásnubních a snubních prstenů. Odjakživa se tradovalo, že pokud si muž chce svou milou vzít za ženu, měl by jí k zásnubám věnovat prsten v hodnotě alespoň čtyřnásobku jeho platu. Pro ženu to bylo zárukou toho, že pokud by sňatek nedopadl, bude mít v případě prodeje prstene dostatečnou finanční satisfakci.

Dnes už finanční satisfakce není potřeba, ale milá tradice v podobě hodnotného a kvalitního šperku při žádosti o ruku se zachovala. Je překvapivé, že zásnubní prsteny nepodléhají módním trendům tolik, jako jiné šperky. Stále by to měl být jednoduchý kroužek drahého kovu ozdobený větším či menším diamantem podle movitosti partnera. I když i zde najdeme jeden malý rozdíl. Zatímco dřív bylo nemyslitelné, aby byl zásnubní prsten vyroben z čehokoliv jiného, než je žluté zlato, dnes spíš dominuje bílé zlato nebo kombinace žlutého (nebo červeného) a bílého.

Dobrou investicí jsou ale diamantové prsteny a šperky i pro ženy, které nehodlají vstoupit do svazku manželského. Diamanty jsou obecně velmi dobrou finanční investicí, která lety neztrácí na hodnotě, právě naopak. Luxusní přívěsek nebo prsten navíc dokáže připoutat pozornost a odvést ji tak třeba od problematických partií.

 

Jak diamantové šperky nosit?

Diamanty jsou natolik výrazné, že není třeba jich na sebě věšet kila. Zásnubní a snubní prsten se většinou nosí pohromadě na prsteníku levé ruky. Dva jednoduché kroužky ozdobené diamantem jsou většinou velmi decentní a vzájeně se neruší.

V případě diamantových náhrdelníků a jiných šperků platí, že v jednoduchosti je krása. Podívejte se na slavné herečky a zpěvačky při oficiálních událostech, jako jsou filmové festivaly. Velké večerní róby často doplní jen jednoduchým diamantovým náhrdelníkem nebo náramkem, který celkový styl podtrhne, zvýší jeho lesk, ale nepřebije jej.

 

Foto: izlato.sk