Jak zařídit dětský pokoj?

Srp 27, 2013 | Bydlení, Rodina, Životní styl

Máte doma předškoláka, který už za pár dní nastoupí do první třídy? Jestli jste mu ještě nepřipravili dětský pokoj, máte nejvyšší čas! Malí žáčci budou mít ve škole spoustu nových starostí, snažte se jim ulehčit práci doma. Určitě jim pak půjde učení lépe od ruky.

 

Dětský pokoj by měl být pro školáka jeho královstvím, útočištěm, kam se může schovat před okolním světem a v klidu se věnovat školním povinnostem, ale i odpočinku a hrám. Zkuste mu proto rozdělit alespoň opticky prostor na pracovní a odpočinkový a nebojte se pohrát si s barvami. Pohled na to, jak mají dětské pokoje vypadat, se v posledních letech radikálně mění. Odborníci doporučují místnost přizpůsobit osobnosti a dovednostem dítěte. Že má váš potomek rád pobyt na houpačce? Tak mu ji pořiďte i do pokoje! Alespoň bude mít větší motivaci k učení, když bude vědět, že po něm přijde oblíbená zábava. Tipy, jak a čím dětský pokoj oživit, najdete třeba zde.

Co by v pokoji rozhodně chybět nemělo, je postel umístěná v nejtmavší části prostoru, kvalitní psací stůl postavený čelem k oknu a dostatek úložného prostoru na oblečení, hračky a školní pomůcky. Je jen na vás, jestli zvolíte volně stojící nábytek nebo barevně sladěnou sestavu, která dítěti pomůže všechny drobnosti hezky roztřídit. Široký sortiment luxusního i levného dětského nábytku najdete třeba v nabídce obchodu luxusni-nabytek-mt.cz.

 

Foto: Freerangestock.com