Trendy v obývacích stěnách

Srp 26, 2013 | Bydlení, Životní styl

Možná se vám ještě vybaví masivní obývací stěna, kterou měla doma babička, možná i vaši rodiče. Poctivé dřevo, často střední nebo tmavší barvy a souvislá plocha materiálu, která se táhla od jednoho rohu místnosti do druhého. Dřív se dbalo víc na praktičnost než estetično, takže v babičinně obývací stěně byly k mání čisté ručníky, staré fotografie, kila skla a porcelánu a spousta dalších "nezbytností".

Dnes jsou trendy úplně jiné, hlavním cílem je zachovat obývacímu pokoji vzdušnost. Na své si tak přichází nejen dřevo, ale i moderní "lehké" materiály, jako jsou plast, sklo a lehké napodobeniny dřeva. Obývací stěny většinou nezakrývají celou jednu stěnu pokoje, ale obsahují spoustu průhledů, děr a otevřených polic, takže nepůsobí "těžce". Na své si přicházejí i milovníci minimalismu. Zkuste se podívat do bytu některého z architektů a uvidíte dva extrémy – buď masivní obývací stěnu nebo velmi jednoduše zařízený obývací pokoj se sedačkou, konferenčním stolkem a sem tam nízkou skříňkou. Přesně tohle je styl, který dnes milují i mladí. Nijak nesvazuje, s nábytkem se dá kdykoliv jakkoliv hýbat, takže můžete mít pokoj klidně každý týden jiný.

Výrobci jsou si náročnosti zákazníků vědomi, a tak už nenabízejí jen "konfekční" obývací stěny. Snaží se svým klientům vycházet vstříc a výsledkem jsou moderní obývací moduly, které najdete třeba v internetové nákupní galerii Mabyt.cz, z nichž si můžete vybrat v podstatě cokoliv. Líbí se vám větší obývací stěna? Pak si kupte celý modul. Máte ale možnost vybrat si i jen určité prvky a obývací pokoj jimi doplnit. Výhoda je ve stejném materiálu a barvě.

Často najdete poklady i v internetových bazarech. Lidé zde prodávají v podstatě vše a obývací stěny nejsou výjimkou. Máte-li zájem třeba o 30 let starou obývací stěnu dovezenou z NDR, hledejte na internetu. Při troše štěstí narazíte na opravdový poklad.

 

Foto: Freerangestock.com