Chraňte barvené vlasy!

Zář 16, 2013 | Krása, Životní styl

Jednou brunetka, za týden rusovláska. Taková proměna byla ještě v minulém století naprosto nemyslitelná, dnes můžete mít s nadsázkou každý týden jinou barvu vlasů. I když výrobci barev na vlasy stále vylepšují technologie, pořád je barvení zásah do struktury vlasu, a je jedno, jestli barvicí proceduru podstupujete doma a nebo v kadeřnickém salónu. Jak docílit toho, aby zůstaly barvené vlasy krásné, barvení se neprojevilo na jejich kvalitě a barva zůstala co nejdéle zářivá?

Rychle zapomeňte na vlasovou péči, kterou dostáváte darem od příbuzných. Vlasová kosmetika je věc téměř intimního rázu a tety ani rodiče nemohou vědět, co je pro vás dobré. Používání šamponu na mastné vlasy vám může spíš ublížit, pokud je vaše kštice jemná se snahou plihne. Stejně tak barvené vlasy potřebují speciální péči, na které byste rozhodně neměly šetřit.

 

Základem je kvalitní šampon

V drogerii na rohu možná koupíte šampon za padesát korun, ale potřebnou službu vám neudělá. Barvené vlasy potřebují adekvátní péči, jejímž základem je kvalitní šampon na barvené vlasy. Investujte proto do profesionální kosmetiky, výborný je třeba Goldwell Dualsenses Color Extra Rich, který pořídíte za cenu kolem 160 Kč. Pokud jsou vaše vlasy poškozené, sáhněte po L´Oréal Professionnel Série Expert Vitamino. Tento ochranný šampon pro barvené vlasy koupíte za zhruba 150 Kč a vašim vlasům dopřeje tu nejlepší ochranu, jakou si zaslouží. Myslete na to, že vlasy není vhodné mýt alespoň 24 hodin od nabarvení. Zbytečně byste vymývaly čerstvou barvu. Později už ale vlasy umývejte podle potřeby, dávno už neplatí, že by se vlasy měly umývat jen jednou, maximálně dvakrát týdně.

 

Kondicionér je základní péčí

Natrvalo by se ve vaší vlasové výbavě měl zabydlet kondicionér. Kromě toho, že usnadní rozčesávání a vlasy pak nebudete hřebenem trhat, zahladí také povrch vlasu, který se tak nebude zbytečně poškozovat okolními vlivy. Je dobré, pokud je šampon a kondicionér od stejného výrobce, ideálně i ze stejné řady. Výrobky se pak vzájemně doplňují a nehrozí, že by na ně vaše vlasy zareagovaly špatně. V nabídce značek Goldwell i L´oreal najdete kondicionéry speciálně určené pro barvené, melírované nebo poškozené vlasy.

 

Jednou týdně vlasovou kúru

Na podzim jsou vlasy daleko víc namáhány, než v hezkém počasí. Vítr, déšť a střídání teplot jim dobře rozhodně nedělá, a proto je dobré jim dopřát jednou týdně i vlasovou kúru. Je jen na vás, jestli upřednostníte masku v podobě krému nebo speciální vlasovou kúru. Maska se po zhruba dvouminutové aplikaci vymývá, kúry jsou většinou v podobě spreje, který se nastříká do ručníkem vysušených vlasů. Sázkou na jistotu jsou produkty značky Redken, které jsou úžasné, vlasy zjemní, ale nijak je nezatíží a pořídíte je za cenu od 450 Kč. Ceny se děsit nemusíte, na rozdíl od šamponu vám maska i kúra vydrží několik měsíců.

 

Foto: Parfums.cz