Indigové děti

Zář 27, 2013 | Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Slyšeli jste již o tzv. indigových dětech? Spousta z nás tento pojem ještě ani nezaslechla, mnozí nevědí, co znamená. S pojmem přišli léčitelé a lidé zabývající se přírodními vědami. Tvrdí, že tito indigoví lidé mají totiž svou auru indigově modrou.

 

 

 

Čím se tzv. indigové děti vyznačují?

Některé děti se již od útlého dětství odlišují od svých vrstevníků. Většinou to jsou mimořádně nadané a chápavé děti, které jako by se narodily do budoucnosti. Tito „malí géniové“ rychle chápou technické věci, jsou pohotoví v úsudcích a většinou se nemýlí. Jejich psychický vývoj je také jiný, než u ostatních dětí. Většinou inklinují k plačtivosti, jsou velmi citově zranitelné. Často se upnou na vrstevníky, které druzí odsuzují. Přiklání se k slabým, znevýhodněným, či postiženým lidem. Velmi těžce se podrobují disciplíně. Za každou cenu chtějí znát důvody chování druhých lidí. Tyto děti neuznávají autority a jsou často považovány ve škole i jinde za nevychované, vzdorující, nezvladatelné. Přesto vynikají vysokou inteligencí.

 

Jak tyto děti vychovávat?

Pokud si myslíte, že právě vy máte takovéto „dítě budoucnosti“, které je velmi nadané, zvídavé a chytré, přesto nesnadno vychovatelné, měli byste se řídit určitými zásadami.

Nesnažte se dítě přimět k určité činnosti nátlakem, nebo smyšlenými tvrzeními. S tímto chováním u indigového dítěte nepochodíte. Naopak, buďte čestní a snažte se vždy vysvětlit, proč danou věc vyžadujete a k čemu směřuje. Naučte se chápat jejich často vzdorovitou povahu i sklony k přecitlivělosti. Neptejte se takového dítěte, proč pláče, ale nechte ho vyplakat. Protože tyto děti mají velmi malou potřebu spánku a odpočinku, naučte vaše dítě relaxovat formou hry nebo cvičení. Takovéto chytré a neutahatelné dítě rádo zpomalí, pokud mu připravíte náležitou atmosféru: pustíte relaxační hudbu, doplníte pokojík fontánkou a klidně do jeho pokojíku umístíte tzv. psychoobrázek. Podobné propriety pořídíte např. u léčitelů, učitelů reiki, jogínů atd. I jóga je pro tyto děti jako stvořená. Naučí se vypnout psychicky a být vyrovnanější.

 

Proč podle léčitelů vlastně indigové děti vznikly?

Léčitelé tvrdí, že indigové děti vznikly, aby nás ostatní připravily na budoucnost a na další technický vývoj. Pravdou je, že vždy byli méně či více inteligentní lidé. Nám ostatním mohou tyto chytré děti často otevřít oči a přinutit nás zamyslet se nad životem. Rozhodně je jejich moudrá a přemýšlivá povaha přínosem pro ostatní.   

 

Foto: Pixmac.cz