Nové bydlení v Praze

Zář 23, 2013 | Bydlení, Životní styl

Hledáte pro sebe nový byt nebo se jen rozhlížíte po dobré investiční příležitosti? V Praze vzniká celá řada zajímavých bytových projektů, které by vás třeba mohly oslovit. U všech novostaveb myslí developeři nejen na příjemné a pohodlné bydlení, ale naštěstí už vzali v potaz také okolní prostředí a dostupnost služeb.

 

Projektů, které lákají k pohodlnému bydlení, vzniká v Praze, jejím okolí, ale i v dalších velkých městech České republiky celá řada. I když developeři pláčou, že se jim novostavby neprodávají podle jejich představ, jsou místa, která svou atraktivitou i kvalitou provedení lákají někdy i davy zákazníků a podle průzkumů je nejatraktivnější lokalitou pro bydlení právě hlavní město. Jaké projekty by zde neměly ujít vaší pozornosti?

 

Byty Praha Stodůlky

Pražská čtvrť Stodůlky patří k okrajovým, a tak skýtá spoustu možností pro využití bývalé zemědělské půdy. Britská čtvrť, která zde vzniká pod záštitou jednoho z největších českých developerů, nabídne "město ve městě". Tedy takové prostředí, v němž budou k dispozici jak kancelářské budovy, tak i byty. To, že sem přijdou i komerční subjekty, zajistí, že Britská čtvrť nebude místem duchů, jak se často říká oblastem, v nichž lidé pouze bydlí a přes den odjedou někam jinam za prací. Naopak se bude jednat o místo, které bude přes den pulsovat životem a nabídne celou řadu vyžití.

Okrajová část Prahy zároveň poskytne příjemné bydlení v souladu s přírodou – když budete mít chuť, můžete si jít pročistit hlavu na okolní louky a stráně, do moderního a bezpečného parku, kde najdou útočiště i děti, nebo si sednout do jedné z kaváren v bezprostřední blízkosti. Zároveň ale budete v kontaktu s městem – přímo na metru a nedaleko hlavních pražských dopravních tepen.

Byty v několika bytových domech nabídnou nadstandardní pohodlí i v základní výbavě, pokud však pro sebe a svou rodinu hledátě něco extra, dokáže developer vyjít vstříc i vám.

 

Byty Prosek park

Pokud nemáte dostatek peněz v hotovosti nebo nedosáhnete na standardní hypotéku, může pro vás být řešením koupě nového družstevního bytu. Prostě zaplatíte nižší vstupní částku a zbytek bytu doplácíte společně s "nájemným" v měsíčních splátkách. K dřív velmi oblíbenému modelu se dnes vrací stále víc klientů právě pro finanční výhodnost – oproti hypotéce neplatíte žádné zbytečné úroky a k vlastnímu bytu se tak dostanou i lidé bez dostatečných příjmů.

Nový projekt družstevních bytů právě roste v Praze na Proseku a nabídne 104 bytů o dispozici 1+kk až 4+kk. I když by se mohlo zdát, že lokalita Proseku je už příliš zabydlená, i zde se projektantům podařilo najít dostatečné místo na zeleň v podobě zahrady a parku, které budou k dispozici jen rezidentům.

 

Byt je málo, chceme dům

Pro řadu lidí je zhmotněním snu o vlastním bydlení rodinný dům. Ani ten nemusí být v Praze nereálný. Rodinné domy v Praze jsou sice dražší, ale na druhou stranu nabídnou komfort dostupnosti veškerých služeb, který nikde na vesnici nenajdete. Zajímavý projekt rodinných řadových domů právě roste v Praze – Štěrboholích. V lokalitě, která je vyhlášená svou vstřícností k milovníkům přírody a sportu, ale zároveň se z této městské části dostanete autem nebo MHD za pár minut do centra města. Aktuálně je v nabídce 21 rodinných domů, které navážou na zástavbu starých Štěrbohol a k nastěhování budou už na jaře příští rok.

 

Foto: Finep