Ochlupení je zase in

Zář 30, 2013 | Krása

Sotvaže v nás celebrity a média prosadili pocit trapnosti, pakliže náš klín, nohy a podpaží nejsou vyblýskané a alabastrové, zase si máme uvykat na džungli. Všichni ti, co se zabývají módními trendy, se snad zbláznili! Trend návratu k přírodě začal již vloni, nenápadně, obočím. Jenomže havraním obočím to neskončilo. Trend z německých pornofilmů ze sedmdesátých a osmdesátých let minulého století, je zpět.

Designéři nechtějí nudu a nemají rádi, když je všechno totožné. A protože již pár let vládne trend vintage a retro, aby vše bylo dokonalé, je nutné vše dotáhnout do těch nejmenších detailů. A také vždyť to neustálé holení přece doprovází tolik problémů…

Nevýhody holení

  • Vyrážky. Červené pupínky i pupínky s bílými hlavičkami se objevují velice záhy po holení a rázem zhatí vaši veškerou snahu o estetiku. Důležité je, abyste po holení pokožku opláchly vlažnou vodou a ošetřily adekvátními prostředky (doporučuje se dezinfikovat). Citlivá pokožka však často trpí, ať děláte, co děláte.
  • Také se často stává, že když začnou chloupky vyrůstat, póry ucpou odumřelé baktérie a v místě chloupku se začne hromadit hnis. Tento stav je velice bolestivý a nevzhledný. Jediným schůdným řešením je opakované proděravení váčku, jeho důkladné vyčištění, opláchnutí teplou vodou a dezinfekce. Dbejte na to, abyste nosily bavlněné spodní prádlo.
  • Říznutí. Komu by se to nestalo. Říznutí v této oblasti je však velice nepříjemné, bolavé a dlouho krvácející. Pokud se říznete, je důležité, abyste krvácení zastavily pomocí tamponu a dezinfekce.
  • Pakliže si děláte brazilskou depilaci samy, hrozí vám velmi bolestivé spálení horkým voskem. Nutno říct, že to není vůbec nic neobvyklého.
  • Po holení bývá pokožka v dané oblasti podrážděná a suchá, a proto velice svědí. Podrážděnou kůži je proto důležité, pravidelně ošetřovat hydratačními krémy.
  • Další velice nepříjemnou komplikací holení je zarůstání chloupků. Tento jev je velice bolestivý a doprovází ho nevzhledné zarudnutí. Jedinou cestou k nápravě je pomoc chloupku ven.
  • Při holení často vzniká nesouměrný růst chloupků.
  • Holení intimních partií je celkem náročné a mnohdy se u něj pořádně zapotíme. Další nevýhodou holení je skutečnost, že ne všem ženám vydrží několik týdnů, jsou i ženy, které jsou nuceny holit se každý druhý den.

V konečném výsledku však rozhodnutí holit se anebo neholit, jít s módou anebo plavat proti proudu, je ryze na vás. V průběhu staletí si naše ohanbí užilo již ledacos a určitě vaši odlišnost svět přežije.  Vždyť už se v minulosti nosilo tolik, delší ochlupení, barvené ochlupení, naondulované ohanbí, ořezaná třísla, vytvarované pubické ochlupení do trojúhelníků, obdélníků i kytar, nosily se dokonce také i paruky. Ostatně merkiny (huňaté paruky ohanbí) jsou módní také v současnosti.

 

Foto: Pixmac.cz