Věříte v reinkarnaci?

Zář 13, 2013 | Zajímavosti, Životní styl

Co člověk, to názor. Jeden v život po životě nevěří, další věří v posmrtný život a ten další věří v posmrtné převtělení. Otázek a polemik o tom, co je po smrti, bylo vždycky dost. Je zajímavé, že víra v reinkarnaci doprovázela lidi napříč celým světem. Křesťanství sice škodolibě říká, že víra v reinkarnaci je spojena pouze s primitivním smýšlením národů na nižší úrovni. Jenomže tyhle tzv. „národy na nižší úrovni“ vymyslely třeba kompas, střelný prach, kalendář a například také čokoládu.

 

Co je reinkarnace?

Reinkarnace věří, že se po smrti duše převtělí do dalšího právě narozeného těla, kde započíná svůj nový život. Některé kultury (převážně indické) věří, že je možné, aby duše putovaly nejen do lidského, ale i zvířecího těla (a naopak). Jiné kultury věří pouze přesun duší mezi lidmi.

 

Po smrti se zas narodíme

V opětovné zrození po smrti věřil také Pythagoras, Platon, Sokrates, Caesar a Kleopatra. Zajímavá je taktéž skutečnost víry Křesťanů, Židů a Islámu. Všechny tři totiž reinkarnaci nahlas popírají, avšak u každé z nich se jen tak mezi řádky objevuje hned několik zcela opačných tvrzení. Zvláštní, nemyslíte?

Také vysvětlení církve, proč je pro Křesťany reinkarnace tabu, není zrovna moc důvěryhodné. Podle historických knih určených pro církevní hodnostáře je člověk, jenž věří v reinkarnaci příliš nezávislý, svobodomyslný a rebelský, a proto s ním křesťanská církev nemůže počítat (neb není církvi plně oddán a nenechá se sebou manipulovat). Na tyto lidi podle těchto knih nestačí ani sliby, ani výhrůžky, ba ani zastrašování peklem. A jelikož církev toužila po moci a tito lidé jim podrývali jejich důvěryhodnost, vymysleli i zákon, s jehož pomocí se jich zbavovali. Lidé, kteří věřili ve své znovuzrození, byli tak uvrháni do klateb a upalováni.

 

Čemu tedy věřit?

Na to, zde je reinkarnace skutečně možná, se snaží již od pradávna přijít celá řada vědců a badatelů. Bohužel zatím více, či méně bezúspěšně. Otazníků je mnoho a odpovědí zatím málo. Za zmínku však určitě stojí hypnóza a regresní terapie, která pomáhá pochopit lidem některá doposud nevysvětlitelná traumata pocházející z předešlých životů. Za zamyšlení stojí i další fakta. Na různých místech na světě se objevují lidé, kteří si svou minulost zcela zřetelně pamatují. Jde například o jednoho malého anglického chlapce, který začal vyprávět o jistém pilotovi, který zahynul pádem do moře v průběhu druhé světové války. Malý chlapec toho věděl o pilotovi mnohem víc, a to do těch nejmenších detailů. Již v jeho čtyřech letech rodiče zjistili, že jejich syn si nevymýšlí. Pilot vskutku žil a vše, co vykládal, se doopravdy odehrálo do těch nejmenších detailů. Dnes je tento chlapec ve svých 11 letech stále v kontaktu se svou sestrou z minulého života. Nutno říct, že tento případ není nikterak jedinečný.

 

Foto: Pixmac.cz