Výběr dětské postýlky

Zář 18, 2013 | Bydlení, Rodina

Každý z nás prospí zhruba třetinu svého života. Bez spánku se neobejde žádný živočich. Miminko spí ale většinu dne, nebo tráví čas ve své postýlce, a proto bychom měli výběru postýlky pro dítě věnovat obzvlášť velkou pozornost.

 

 

 

Jaký volit materiál?

Nejčastěji používaný materiál pro dětské postýlky je bukové dřevo. Ale postýlky mohou být i z jiného dřeva, nebo např. kovu. V současné době jsou na trhu také postýlky z tvrzeného plastu. Nezáleží tolik na materiálu, ale na kvalitním provedení postýlky a stabilitě. Ta totiž přímo souvisí s bezpečností výrobku.

 

Další kritéria výběru postýlky

Při výběru postýlky pro miminko bychom si měli nejdřív ujasnit, zda má sloužit pouze miminku, nebo v ní po jisté přestavbě bude dítě spávat i po čase. Postýlka pro miminko by měla mít volitelnou výšku ložné plochy. To proto, abychom se nemuseli k malinkému dítěti příliš sklánět a naopak již většímu dítěti nehrozilo vypadnutí přes hranu postýlky. Stejně důležitá, nebo možná ještě důležitější, je volba matrace. Obecně platí, že zdravější jsou tvrdší matrace. Ty mimo jiné snižují riziko syndromu náhlého úmrtí dítěte a pomáhají posilovat zádové svaly. Je také vhodné vybavit postýlku pro dítě látkovými nebo molitanovými polstry z vnitřní strany, aby dítěti při prvních neobratných pohybech nehrozilo zranění. Tyto zábrany musí být k postýlce dobře připevněny, aby potomkovi nehrozilo udušení.

 

Kde vybírat?

Postýlku můžete také dostat po jiném dítěti, v řadě rodin se postýlka dědí z generace na generaci. V tom případě zkontrolujte, zda není poškozená, nebo např. nejsou uvolněny nebo dokonce prasklé jednotlivé příčky postýlky. Pokud kupujete postýlku novou, obraťte se na osvědčené prodejce a výrobce. Kvalitní výrobce vlastní atest na jednotlivé použité materiály. Toxický by neměl být samotný materiál, z kterého je postýlka vyrobena, ale ani barvy, kterými je natřená. Tomu věnujte velkou pozornost. Jde přece o zdraví dítěte.

A protože postýlka je také dekorací pokoje, pro výběr toho správného spaní pro své děťátko si vymezte dostatek času. Odměnou vám bude spokojené a zdravě spící dítě.

 

Foto: Pixmac.cz