Co na podzim na nohy?

Říj 1, 2013 | Krása, Životní styl

I když to za okny zatím ještě vypadá na babí léto, podzim už zuřivě klepe na dveře. Čím nás letos překvapí obchody a co nesmí na podzim chybět ve vašem botníku? S novinkami přišly všechny známé značky a my s vámi nakoukneme pod pokličku aktuálních kolekcí a trendů.

 

Podzimní a zimní boty by měly být především funkční a teplé. Když ale vykoukne sluníčko, nebojte se oprášit balerínky nebo městské tenisky. Letos je opravdu z čeho vybírat, tak by byla škoda světu neukázat svoje nové úlovky.

 

Barvy patří podzimu

Ještě než uhodí pořádná zima, nebojte se experimentovat s barvami. Na ty je expertem oděvní značka Desiqual, kterou obdivují statisíce žen po celém světě. Veselé barvy ve spojení s tradičními kousky oblečení nebo bot dokážou udělat i z upršeného dne ten nejradostnější v týdnu. Nás naprosto uchvátily kotníkové tenisky s černým podkladem a typickými "desiqualovskými" barevnými kruhy. Sice nejsou nejvhodnější do práce nebo divadla, ale jinak šedivý outfit dokážou skvěle rozsvítit.

 

V čem do práce?

Pokud pracujete v kanceláři, držte se v barvách trošku zkrátka. Letošní výběr tvarů i materiálů je ale i pro vás dostatečně široký. Pořiďte si několik kousků jednobarevných balerínek od Tamaris, které můžete měnit podle nálady a situace. Nezapomeňte svůj botník osvěžit aspoň jedněmi lodičkami na vysokém podpatku, letos se nemusíte držet jen tlumených barev, pohledy připoutají třeba lakované červené lodičky. I když budete celá v černém, v těhle lodičkách si budete připadat jak Carrie v Sexu ve městě.

 

Do podzimních plískanic

Až přijdou nenáviděné deště a vlezlá zima, určitě se vám budou hodit kozačky. Je pravda, že řada žen ty krásné, obdivované kozačky těsně pod kolena prostě neobuje, ale letos bylo myšleno i na nás se silnějšími lýtky. Spousta bot s nastavitelným obvodem boty kolem lýtka rozšiřuje možnosti výběru, a tak nakonec nebudete vědět, jestli dát přednost pohodovým botkám od Rieker s ovčí vlnou nebo nízkým kozačkám v severském stylu od Tamaris.

A až přijdou opravdové mrazy, nezapomeňte obohatit svůj šatník také o klasické sněhule. Na víkendové koulovačky jsou nepostradatelné a až zjistíte, jak je v nich příjemně teplo, neuděláte bez nich krok ani ve zmrzlém městě.