Fialová ve vaší ložnici

Říj 14, 2013 | Bydlení, Životní styl

Chystáte proměnu své ložnice a nevíte si rady, jakou zvolit optimální kombinaci barev? Zapomeňte na stereotypní bílou a zkuste zaexperimentovat s různými odstíny fialové. Fialová, jakožto typická mystická barva, je pro interiér ložnice přesně to pravé. Její vliv na psychiku je uklidňující, harmonizující a navíc i poměrně příznivě ovlivňuje migrenózní stavy a často přidružené depresivní smýšlení.

Není tedy určitě žádných pochyb o tom, že fialová barva léčí nejen tělo, ale i duši. Nenechme se zmást ani tím, že fialová ložnice bude působit na první pohled asi poněkud chladně. Fialová totiž navozuje nejen pocit bezpečí, ale i velkého klidu (je ostatně typickou barvou pro rozjímání a určitě ji ocení nejen hloubavé duše) a postupem doby si ji nepochybně zamilujete.

Fialovou můžete kombinovat především s dřevěným nábytkem, kdy vynikají zvláště její světlejší odstíny. Naopak v kombinaci s bílým nábytkem můžete zvolit raději odstíny tmavší, které budou s bílou barvou nábytku kontrastovat a vhodně se doplňovat.

Mimo fialově vymalovaných stěn můžete zkusit i různé tapety, či jen doplňky v téže barvě. Například květiny fialové barvy jsou považovány za symbol obdivu a vyjádření úcty, nejčastěji se objevují jako výzdoba nejrůznějších slavnostních událostí a svateb.

Fialová barva je pohodu nalaďující odstín, který se vzniká smísením dvou základních barev – konkrétně modré a červené. Modrá barva je symbolem klidu, kdežto její protipól červená spíše symbolizuje silnou energii a nespoutanost. Dohromady tyto protipóly tvoří určitou rovnováhu, která vede k neutrálnosti této barvy. Takže dámy, pokud vaše drahá polovička bude mít k fialové určité výhrady, můžete se ohánět například i argumentem neutrálnosti.

 

Foto: Pixmac.cz