Líbí se vám jeho kamarád?

Říj 10, 2013 | Životní styl

Hezky se nám, ženám, poslouchá, jaké promiskuitní bestie jsou muži, a to zejména tehdy, když jsme právě „čerstvě“ podvedené, opuštěné, zhrzené. Ano, říká se, že jsou muži víc do větru. Na druhou stranu – chlapi to sice zkoušejí všude, ale pak jdou cestou nejmenšího odporu. Ovšem když se zblázní ženská, jde tvrdě za svým cílem přes všechny překážky. A vůbec nezáleží na tom, že to je třeba  partnerův nejlepší kamarád.

 

Do ženských pastí se snadno padá

I když se stává, že mužský „vyjede“ po partnerce svého přítele, nedotáhne to většinou do tak zvaně zdárného konce. Spíš si ji jen tak zkusmo „otestuje“ – „Šlo by to, nešlo? Měl bych u tebe šanci nebo neměl? Jsi potvora nebo nejsi?“ A to jim většinou stačí. Muži si svých kamarádů váží víc než ženy svých kamarádek. A v případě přítelovy partnerky se zhusta drží pořekadla „Co je v domě, není pro mne“.

Ženám tato „záklopka“ dost často chybí. Když se ženská zblázní do chlapa, a když se rozhodne, že „bude její“, neexistují hranice, které by nedokázala překonat. Sama zorganizuje příležitosti, pasti, z nichž jen morálně nejsilnější muž dokáže uniknout. Hustým, jemným, trpělivě soukaným předivem dokáže svou kořist odzbrojit a spoutat. Nevidí, neslyší, nechce vidět, nechce slyšet. Proto se často stává, že je pak vnitřkem kokonu zklamána – do hedvábné sítě chytila přesně ten samý druh ryby, který ji už nechutnal.

 

A co bude dál?

Jaké jsou další možné varianty situace, kdy se žena zakouká do partnerova kamaráda a začne ho s ním tajně podvádět?

  • Oklamaný muž dá svému kamarádovi (v horším případě i oběma) pár facek. Přátelství končí a „hříšníci“ si zůstanou navzájem jako více či méně chtěné dárky. Pak už jen zbývá, aby byl nový vztah natolik povznášející, aby muž ztráty kamaráda nezačal litovat.
  • Nebo jiná situace: Zhrzený muž si vylije srdíčko partnerce kamaráda. Tak dlouho utěšují jeden druhého, až spolu skončí v posteli. Partnerská čtverylka není nic neobvyklého. V ideálním případě se oba páry dokážou dále stýkat. Ale mnohdy to – hlavně ze strany žen – trochu skřípe.
  • Jen někdy se stane, a to většinou tehdy, když se žena a kamarád jejího partnera neznají, že po vzájemném představení mezi nimi přeskočí elektrický výboj síly blesku. Pak jsou většinou ztraceni. Ale takový případ většinou končí řádným rozchodem stávající dvojice a vytvořením nového páru podle všech regulí. Jen kamarádství asi na čas utrpí, ovšem je šance, že se přátelé zase dají dohromady. Postačí, když si „ten druhý“ před „původním“ postěžuje, čím ho ta jeho (dříve kamarádova) naštvala. V tu chvíli začne fungovat mužská solidárnost.

 

Nebo také…

Sice zřídka, ale přesto může nastat ještě jedna situace. Připomeňme si například scénku z filmového zpracování Kabaretu. Sally (Liza Minneliová) se svěří Brianovi (Michael York), že se vyspala s jejich společným kamarádem Maximilianem (Helmut Griem). „Já taky,“ lakonicky ji sdělí Brian.

 

Foto: Pixmac.cz