Bílá v kuchyni

Lis 6, 2013 | Bydlení, Životní styl

Jak známo, vybavit si domácnost podle nejnovějších trendů není nic jednoduchého. Zvlášť proto, že nejrůznější zdroje uvádějí odlišné návrhy, které se často vzájemně kombinují nebo si dokonce protiřečí. Vyznat se v nich není vskutku nic jednoduchého. A každou sezonu je to jiné. Letos se nicméně podařilo nalézt mezi odborníky výjimečnou shodu: jasným trendem je bílá barva, která zcela jasně kraluje na všech frontách.         

Díky své neutralitě je bílá vhodná jako doplněk víceméně ke všem barvám, v kombinaci s nimi dokáže působit jak studeně, tak teple. Opticky projasňuje a zvětšuje prostor, také uklidňuje zjitřenou mysl a navozuje pocit svobody čistoty.               

Nejčastějším prostorem, který v našich domácnostech potřebuje rekonstrukci, bývají kuchyně. Vinou každodenního používání se rychle opotřebují, trendy v této oblasti se navíc extrémně rychle střídají a držet s nimi krok není jednoduché. Netvrdíme, že je nutné hned měnit celou kuchyňskou linku, ovšem prostřídat doplňky a oživit místnost drobnými detaily může zapůsobit dojmem velké změny. Jestliže uvažujete i o celkové rekonstrukci, pak je však rozhodování právě teď usnadněno jednotným vývojem trendů. Vsadit na bílou barvu se vyplatí a bude to platit i tehdy, až se ke slovu opět dostanou jiné odstíny, neboť jejím výběrem neuděláte chybu vůbec nikdy. Díky pozitivním vlastnostem, kterými tato neutrální barva oplývá, však nejspíše ze seznamu žhavých hitů jen tak nezmizí a v nabídce výrobců se bude objevovat znovu a znovu.                

Někdo by mohl namítnout, že bílá a kuchyně nejde dohromady už z principu, že je na ní vidět každá skvrna. Tento argument však lze velmi jednoduše vyvrátit: výrobci si to velmi dobře uvědomují a veškeré používané materiály jsou samozřejmě omyvatelné. Takže nejen bílé, ale jakkoliv barevné kuchyně můžeme pohodlně čistit. A díky neobyčejně široké nabídce na trhu nic nestojí vaší cestě k vysněné bílé kuchyni!    

 

Foto: Freerangestock.com