Lampiónové průvody, znovuobjevená historie

Lis 12, 2013 | Rodina, Životní styl

Podzim a blížící se zima přinášejí do našich duší smutek a únavu. Ve večerních hodinách, kdy si v létě naše děti ještě hrály venku, je už černočerná tma, a my jsme nuceni vymýšlet náhradní program pro naše nejmenší. Přitom si jistě mnozí ještě vzpomenete na svá dětská léta, kdy právě podzimní večery patřily lampiónovým průvodům.

Byly to krásné okamžiky, které si užily jak děti, tak dospělí. Snad právě proto se lampiónové průvody opět vracejí do našich měst, městeček i vesnic.

 

Kde všude seženete lampion

Tak, jako kdysi, můžete sehnat nepřeberné druhy lampionů v papírnictví. Občas je lze zakoupit také v prodejnách pro kutily nebo v obchodech s hračkami. Na internetu najdete spoustu druhů a tvarů těchto svítidel, která zaujmou a okouzlí. V neposlední řadě si můžete zkusit lampiónek vyrobit společně se svým potomkem. Budete mít jistotu originality a zároveň ušetříte.

 

Jaké druhy můžete pořídit?

Mimo klasické papírové lampiony z dob našeho dětství, které jsme nosívali zavěšené na tyčce, si lze také pořídit lampiony létající, nebo plovoucí. Do obou typů lze vkládat přání, která si my nebo naše děti přejeme vyplnit. Ale i klasické lampiony můžeme zavěšovat na elektrické tyčky, které jsou opatřeny žárovičkou, a tím zvýšit bezpečnost našich dětí. Přesto je klasika asi největším zážitkem. Kdo by odolal teplému mihotavému světlu, které vydává malá svíčička uprostřed lampionu z papíru?

A proto věřme, že tak, jako jsme se těšívali v dětství my na lampiónový průvod a s ním spojené zážitky, budou i pro naše děti procházky s lampionem uličkami měst těšit, lákat a probouzet v nich krásné vzpomínky.

A i když se u vás právě nekoná žádný lampiónový průvod, jistě se stane tento levný a nostalgický zdroj světla krásným doplňkem rodinných oslav nebo třeba dětské zahradní párty.

 

Foto: Pixmac.cz