Nesmrtelné legíny pro každou příležitost

Lis 22, 2013 | Krása, Životní styl

Legíny se v našich končinách poprvé objevily začátkem 90. let. Tehdy jsme si nemohly moc vybírat – k mání byly pouze černé nebo bílé, lesklé, které si bez ostychu oblékaly i korpuentnější dámy. Po velkém boomu přišel rychlý útlum, aby dnes legíny opět zazářily. Nosí se ve všech možných barvách, krátké, ve verzi pod kolena nebo až ke kotníkům. Jak nosit ty nejbarevnější?

Dnešní legíny už se nenosí jen k huňatým svetrům. Povýšily na středobod celého outfitu, a tak se není co divit, že módu ovládly i pestrobarevné varianty, letos jsou obzvlášť cool tzv. galaxy legíny. Prvky vesmírné oblohy ve všech odstínech od černé, přes šedou až fialovou nebo blankytně modrou můžete sladit s aktuálním počasím, doplnit jednoduchou tunikou a vyrazit na party nebo výlet. 

Vyrobeny jsou z příjemné elastické směsi polyesteru a elastenu, takže skvěle drží tvar a nevytahají se ani při opakovaném nošení a praní. Pestrobarevnost a nezvyklé vzory upoutají pozornost, proto jsou vhodné především pro štíhlé, hezky tvarované nohy, ale když si k nim vezmete jednoduchou džínovou sukni v délce nad kolena, nemusíte se je bát obléknout, ani když máte pár kilo navíc. Abyste nevypadala jak velikonoční kraslice, je dobré barevný "spodek" doplnit jednobarevnou delší tunikou. Délka je čistě na vás, ideální je ale ta, která končí těsně pod zadečkem. Zakryjete ženské problematické partie a celek na tom správném místě rozdělíte.

Galaxy legíny ale nejsou pro každého. Připravte se na to, že s nimi naděláte trošku rozruchu a upoutáte pozornost. Pokud vám pohledy okolí nedělají dobře a raději splýváte s davem, nemusíte se legín vzdávat. Jen zvolte tradičnější a umírněnější vzory i barvy.

 

Foto: nejleginy.cz