Pohádky děti stále lákají

Lis 21, 2013 | Rodina, Životní styl

Dnešní třicátníci a starší generace vyrůstali na pohádkách, které jim nabízel program Československé, později České televize. I když nebyla možnost volby, na jaké pohádky se dívat, děti notoricky známé večerníčky milovaly a je tomu tak dodnes, jen se nabídka značně rozrostla.

Neexistuje snad maminka, která by nevzala za vděk pohádkami na internetu, nezbytnou součást skoro každé domácí videotéky tvoří i pohádky na DVD. Děti se aspoň na chvíli zabaví a rodiče mají čas věnovat pár minut sami sobě. Mezi dětmi hrají stále prim staré Večerníčky, na které se s radostí dívají i jejich rodiče a připomínají si tak vlastní dětství. No uznejte sami, není sledování příběhu Boba a Bobka nebo Broučků balzámem na duši? Krásné české pohádky nemají ve světě obdoby a právem by se daly zařadit mezi naše kulturní bohatství, které nám ostatní země světa mohou závidět.

Zatímco rodiče stále tíhnou k téměř už historickým českým pohádkám, děti si oblíbily i ty současné zahraniční. Červený traktůrek doslova hltají kluci, holčičkám se zase líbí pohádky o zvířátkách. Děti, zejména ty starší se nebrání ani vtipu a ironii a už několik let se smějí třeba lumpárnám kocoura Garfielda.