Co letos dát pod stromeček

Pro 18, 2013 | Peníze, Rodina, Životní styl

Máte už nakoupeno anebo vám došly nápady, a proto nákup dárků necháváte na poslední chvíli? Poradíme vám, jak se s nákupem vánočních dárků poprat. Pakliže také ještě hledáte nějakou inspiraci, máme pro vás pár tipů na dárky, které jsou pro letošní rok naprostým hitem.

 

 

  • Možná trochu vykonstruovaně se letošním naprostým vánočním hitem stala elektronika. Těžko soudit, zda za to může to, že celý národ nejprve vystrašili varováním o skoro pětiprocentním zdražování, případně tuto skutečnost ovlivnila vskutku dobrá reklamní kampaň, černá elektronika (a hlavně tedy tablety) se o letošních Vánocích stala naprostým hitem. Vedle tabletů na vrcholu jsou i herní konzole různého charakteru a notebooky.
  • Na druhém postu se již několik let drží zážitky. Prostřednictvím zážitků můžete milovanému člověku splnit životní sen anebo mu umožníte prožít něco nezapomenutelného. Zážitky nejsou pouze o skákání padákem, rychlé jízdě autem a podobně. Zážitek může být i setkání se známou osobností, kurz vaření, zajímavá dovolená anebo třeba také lístky na mega koncert v zahraničí. Docela fajn dárek, co myslíte?
  • Na třetím místě budou nejspíše dárky, jež lidé nakoupí na internetu na různých slevových portálech. Dávat se proto budou dárkové poukazy s nejrůznějšími pobyty (zimní, letní, dovolená a poznávací zájezdy).
  • Na přední místa se v již vloni probojovala fotokniha a další foto dárky (jako třeba kalendář). Tento dárek je nadčasový a radost bude dělat i po letech.
  • Hlavně mladí muži si letos potrpí na různé gadgets, čili vychytávky. Ty mohou být vtipné, ale převážně jsou to i praktické a užitečné vychytávky.

 

Jak vybírat vánoční dárky

Ať už vás oslovily letošní hity Vánoc, či nikoliv, důležité je, abyste dárky vybírali s láskou. U vánočních dárků není důležitá ani tak cena, jako jejich originalita, i když pravda, tyto dárky by přeci jen měly být o něco luxusnější, než ty dávané jindy v průběhu roku. Při nákupu dárků buďte kreativní a pokuste se překvapit! Stále však při tom myslete na daného člověka a uvažujte, co by mu udělalo radost, co má rád anebo co potřebuje. Ve finále pak nezapomeňte svůj dárek pěkně zabalit.

 

Foto: Freerangestock.com