Jak zkrotit chutě na sladké?

Pro 17, 2013 | Jídlo, Krása, Životní styl

Nejen těm, kteří chtějí zhubnout nějaké to přebytečné kilo, se určitě hodí pár rad, jak se poprat s nezvladatelnou chutí na sladké. Vzdorovat je určitě možné, ale na rovinu si řekněme, že jde o dosti náročnou záležitost, zvlášť, když je před námi období největšího mlsání.

 

Tak například, abyste v průběhu celého dne odolali sladkému pokušení, je třeba pravidelně a dostatečně vydatně snídat (vařená vejce, ovoce, cereálie a tak dále). Jíst by se mělo zhruba jednou za tři až čtyři hodiny, a to spíše v menších porcích. Mlsná vás, v případě že budete pravidelně svačit, bude honit podstatně méně a odolat nástrahám sladkého tak bude celkem snadné.

Nechoďte během polední pauzy v zaměstnání kolem míst, kde prodávají koláčky, koblihy nebo jiné kalorické pochutiny, které dietě nebo obecně štíhlé linii rozhodně neprospějí. Řiďte se zkrátka podle osvědčeného hesla – „Co oči nevidí, to srdce nebolí.“ A pokud už bez sladkého nemůžete vydržet, kupte si místo tří sladkých tyčinek jen jednu a pořádně si ji bez výčitek vychutnejte. Klidně i ve více porcích. 

Dobrou alternativou k přecpávání se sladkými dobrůtkami může být i zcela obyčejná žvýkačka. Zkrátka a dobře, abychom to vysvětlili, máte při jejím žvýkání pocit, že „je něco v ústech“ a nemáte tak potřebu si dopřát nějaký alternativní zákusek. Klasická žvýkačka dokáže oddálit pocit ledničkového hladu až o dvě nebo tři hodiny a snížit denní příjem kalorií až o padesát kusů.

Pokud přijdou chutě na sladké, je důležité se zabavit něčím jiným, takříkajíc tyto touhy rozptýlit po okolí. Může jít o procházku nebo krátký běh parkem, obecně sport je pro to více než vhodný. Většina chutí na sladké totiž přichází ke slovu z psychologických důvodů (stres, rozčílení, neobvyklé situace) a zpravidla během zhruba čtvrt hodiny odezní. Tak proč si tedy alespoň chvíli nepočkat?

 

Foto: Freerangestock.com