Nechce se vám číst? A co poslouchat?

Pro 3, 2013 | Zajímavosti, Životní styl

Vzpomínám si, jak jsem školní léta trávila s nosem zabořeným v knížkách. Tvorba od klasických autorů, romány, pohádky, později odborná literatura… Za dobu svého dospívání a rané dospělosti jsem přečetla tisíce knih, v poslední době mi ale jaksi chybí čas a pocit pohody k tomu, abych se usadila do křesla s knížkou v ruce…

Obecně u nás čte stále méně lidí. Není čas, chuť, někdy ani podmínky na to, abychom si v klidu sedli s knížkou v ruce a čtení se věnovali aspoň půl hodiny. Pokud byste se chtěli rozvíjet, zaměřit se na sebevzdělávání, případně rozvoj osobních a profesních dovedností, může pro vás být řešením audiokniha. Právě mluvené slovo, které můžete poslouchat kdykoliv a kdekoliv, se stává hitem posledních let. Odborníci v audioknihách vidí budoucnost, protože je můžete mít kdykoliv u sebe a člověk si tak rozšiřuje obzory i jinými cestami, než klasickou knihou. Sluchátka zaberou minimum místa a audioknihu si můžete nahrát do svého oblíbeného zařízení. Poslouchat se dá na CD v autě, z mp3 přehrávače na kole nebo ze smartphonu na cestě do práce nebo školy. Výhodou je, že po zakoupení vám přijde váš osobní "výtisk", tedy kopie nesoucí vaše jméno tak, aby vám audioknihu nemohl nikdo odcizit.

Právě pro osobní rozvoj a vzdělávání jsou audioknihy ideální. Díky jejich flexibilitě se do nich můžete zaposlouchat ve chvílích, kdy se na obsah plně soustředíte. Cestou do zaměstnání už jste určitě naladěni na pracovní výkon a poslech audioknihy může mít daleko větší účinek, než její poslech v pohodlí teplého domova, kde vás ruší pokřikující děti nebo puštěná televize. Navíc většina zaměstnavatelů iniciativu zaměstnanců vítá, takže je dost dobře možné, že váš poslech audioknih zaměřených na osobní rozvoj nezůstane bez povšimnutí.

 

Foto: Progresguru.cz