Aby ruce v zimě netrpěly

Led 3, 2014 | Krása, Životní styl

Naše ruce jsou naším důležitým nástrojem. Vydělávají nám peníze, krmí nás, pečují o nás i o druhé, je proto důležité, se o ně náležitě starat. Víte však o ně správně pečovat? Vše potřebné se dozvíte v tomto článku.

 

 

 

Nejvíce zabrat dostávají hlavně v zimě. Na ruce negativně působí nízké teploty, suchý vzduch i mráz. Takto sužovaná pokožka na rukou pak ztrácí nejen na pružnosti, ale kůže se stává drsnou (protože vysychá) a rychleji stárne. 

 

Jak pečovat o ruce

V prvé řadě je nutné si uvědomit, že nošení rukavic není žádný rozmar, ale praktická věc. Rukavice vaše ruce ochrání před zimou a zabrání jejich zbytečnému vysušování a poškozování mrazem. Navíc v posledních letech jsou rukavice i skvělým a oblíbeným módním doplňkem, jež dokáže zcela trefně dotáhnout váš zimní outfit do naprosté dokonalosti. Bohužel rukavice vše nespasí, kromě nich je zapotřebí starat se o ruce ještě jinak. Vysoušení pokožky rukou zabráníte pravidelnou aplikací kvalitních hydratačních krémů. V případě velkého sklonu k vysoušení anebo při alergické pokožce, je vhodné užívat na noc speciálních regeneračních krémů, s nimiž ruce nakrémujete, oblečete si speciální tenké rukavičky a necháte působit přes noc. Pro péči o ruce jsou vhodné přípravky, jež obsahují vitamín A, B, E, C a D. Blahodárně na pokožku rukou působí i masky z medu a pomeranče, nebo glycerínu a citrónové šťávy.

 

Čeho se naopak v zimě vyvarovat?

Nenošení rukavic. Kromě toho však pro rychlé zahřátí rukou nepoužívejte zdroje tepla, místo ohřátí byste totiž nakonec dosáhli zcela opačného efektu. V případě, že se chcete zahřát, rychle otvírejte a zase zavírejte dlaně. Pozor si také rovněž dejte na mycí a čisticí prostředky, které jsou mnohdy velké žíraviny, a proto při práci s nimi nezapomeňte užít ochranné pracovní rukavice.

 

Foto: Freerangestock.com