Chlorella – znovuobjevený zázrak pro zdraví

Led 20, 2014 | Jídlo, Krása, Zajímavosti, Životní styl

Všichni pořád hledáme nějaký zázrak, který by nám zajistil dlouhé a pevné zdraví a nesmrtelnou krásu. A tak do sebe cpeme hromadu průmyslově vyrobených vitamínů, dopňků stravy a na obličej si mažeme všechno možné i nemožné. Jenže zázraky se nějak nedostavují… Zapomeňte na chemii a výdobytky moderní doby a vraťte se k přírodním zdrojům.

Zatímco chemické preparáty obsahují vždy nějakou složku, která není tělu prospěšná, přírodní doplňky stravy nabízí esence toho nejlepšího z dané rostliny. Vezměme si takovou chlorellu. Ještě před pár lety jsme ji u nás neznali, přitom objevena byla už v roce 1890 a na naší planetě je podle některých zdrojů už 2,5 miliardy let. Tahle malinká zelená řasa je doslova nabitá chlorofylem a přezdívá se jí přírodní antibiotikum. Vyznačuje se totiž silnými antibakteriálními účinky a řadě lidí už vyřešila spoustu zdravotních problémů. Chlorella posiluje organismus, a proto je oblíbená v obdobích chřipek a nachlazení, s nadšením ji užívají lidé s poruchami imunitního systému.  To ale není vše. Je prokázáno, že chlorella zlepšuje sexuální výkonnost, je nepostradatelným pomocníkem při detoxikaci organismu a díky vysokému obsahu vlákniny podporuje trávení a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Působí protizánětlivě, takže si ji oblíbíte, pokud trpíte na afty nebo opary, navíc pomáhá bojovat proti stresu a únavě.

Nejčastěji chlorellu najdete v podobě malých tabletek a denně jich můžete sníst téměř tolik, kolik chcete. Tedy ta obvyklá dávka se pohybuje kolem 6 – 12 tablet zapitých vodou nebo džusem. Jestli ale máte pocit, že na vás „něco leze“, klidně dávku zvyšte, svému tělu rozhodně neublížíte. I když chlorella v té nejvyšší kvalitě patří mezi dražší potravinové doplňky, je to jeden z mála, do kterých se opravdu vyplatí investovat. Jen si dejte pozor, abyste kupovali přípravek v bio kvalitě bez jakýchkoliv dalších přídavků.