Dlouhé kadeře – ženská chlouba

Led 7, 2014 | Krása, Životní styl

Všimli jste si toho, že ženy s dlouhými vlasy jsou pro muže často přitažlivější než jejich krátkovlasé kolegyně? Právě dlouhé kadeře, plná prsa, štíhlý pas a klenuté boky jsou pro muže tím pravým symbolem ženství, i když to možná nepřiznají. Zdravé, lesklé a především dlouhé vlasy si pěstovaly ženy už ve starověkém Egyptě a dodnes hledáme cestičky, jak svou kštici vylepšit.

Naštěstí už nemusíme používat domácí recept, jak své vlasy ozdravit, umýt nebo natužit. Kvalitních kosmetických přípravků je v obchodech víc než dost, takže si každá můžeme vybrat přesně to, co našemu typu vlasů sedí a prospívá. No jo, jenže co dělat, když jsou vlasy krátké a my bychom je chtěly mít delší? I na to už existuje "lék" v podobě hned několika metod prodloužení vlasů. 

 

Clip in vlasy

Nejmodernější metodu prodlužování a zahušťování vlasů zvládnete po chvilce cviku sama doma během pěti minut. Vlasy na prodloužení koupíte buď na internetu nebo si je můžete přijít prohlédnout a "osahat" do kamenné prodejny s vlasy a doma si s nimi pohrát. Balení obsahuje několik pramenů vlasů v požadované barvě a délce spojených speciálním klipem. Pomocí něj prameny připínáte ke svým vlastním vlasům. Výhodou této metody je, že si můžete dlouhé vlasy doslova obléknout podle nálady a příležitosti. Zároveň za ni nezaplatíte majlant a clip in vlasy při správné péči vydrží neuvěřitelně dlouho.

 

Prodlužování vlasů keratinem

O keratinu už jste určitě slyšely. Jedná se o metodu, při níž kadeřnice přidělává malé pramínky vlasů napevno do vaší kštice za pomoci speciální pájky. Krásně dlouhé vlasy tak můžete nosit až 3 měsíce bez nutnosti jakýchkoliv zásahů, pak je dobré umělé vlasy sundat a napojit znovu blíž k pokožce hlavy. Malou nevýhodou této metody je, že vyžaduje drobná omezení. Keratinové spoje jsou citlivé na barvu a odbarvování a nesmějí také přijít do styku s kosmetikou s výtažky z ovoce. Kyseliny obsažené v ovoci by totiž mohly způsobit rozpad keratinového spoje.

 

Micro-ring

Pro micro-ring vlasy je každý pramínek umělých vlasů zakončen malým kroužkem a speciálním očkem pro ještě lepší upevnění. Tuto metodu provádějí profesionální kadeřnice, ale zručnější kamarádka vám pramínky vlasů dokáže po chvilce tréninku přidělat také. Chce to jen trpělivost a trošku cviku. Jednotlivé pramínky se očkem připevňují na vlastní prameny vlasů a společně s nimi také odrůstají. Po čase je tedy nutné pramínky sundat a přidělat blíž k hlavě.

 

Tapex

Metoda prodlužování vlasů, která ještě není tolik známá, ale určitě byste ji neměly přejít bez povšimnutí. Tapex vlasy jsou čtyřcentimetrové pruhy vlasů zakončené samolepicí páskou, která je dokáže až 1,5 měsíce udržet na správném místě vaší hlavy. I když se to zdá neuvěřitelné, skutečně to dokáže, navíc vlasy díky pásce nepramínkují a vypadají pořád svěže. Malou nevýhodou jsou omezení v používané kosmetice. Pokud se rozhodnete pro tapex vlasy, zapomeňte na vlasové olejíčky, masky a kondicionéry. Všechny tyto přípravky by mohly samolepicí pásku poničit.

 

Foto: Pixmac.cz