Jak si ozdobit nehty za pomocí razítek?

Led 27, 2014 | Krása, Životní styl

Každá moderní žena ví, že základem krásy jsou čisté a pěkně upravené ruce. Mnoho žen si tedy oblíbilo ozdoby na nehty, které jim vytvoří v salónu či si je vyrobí samotné v pohodlí domova. Jsou ženy, které se předbíhají, aby měly své nehtíky co nejoriginálněji ozdobené. Vybrat si můžeme s velikého množství ozdob. Díky nim si tak na nehty lze aplikovat nejrůznější kamínky, třpytky, peříčka a spoustu dalších ozdob. Velmi oblíbená se stávají také razítka na nehty. Pojďme si o nich povědět více.

 

 

Razítka na nehty

Využíváme je zejména k nanášení ornamentů, které se složitěji malují. Jednotlivé vzory nanášíme speciálním lakem na nehty. Mezi výhody tohoto laku tzv. art laku je skvělé kopírování vzoru. Další výhodou pak pevné držení. Jen s jejich pomocí jednotlivé motivy přeneseme na nehty. Díky těmto lakům lze barvy kombinovat a obměňovat. Barvu ornamentů si tak může vybrat každá z nás podle svého vkusu i nálady. Laky na nehty se prodávají v různých barvách, přes základní průhledné, barevné nebo se třpytkami. Pro variaci různých aplikací jsou určené destičky, ve kterých je několik vzorů a motivů přes tečky, písmena, květiny až k ornamentům či různým obrázkům. Motivy na destičkách jsou bílé, černé nebo barevné. Velikou výhodou je jejich opakované využití. Motivy a vzory se prodávají samostatně na destičkách nebo v různých sadách spolu s dalšími potřebnými věcmi. Ceny razítek na nehty v destičce se pohybují okolo 39 do 199 Kč a výše, záleží na výrobci. Nejmenší sadu na razítkování pořídíte již od 139 Kč, podle počtu zboží v ní. Ozdobit nehty zvládne každá žena pomocí stěrky, destičky a určeného laku na nehty. Pro větší jednoduchost při nanášení si lze zakoupit také stojan na tiskací razítko, o které si jej opřeme.

 

Aplikace razítek na nehty

Prvním krokem je odstranění mastnoty nebo předešlého laku z nehtů odlakovačem. Vhodné je na nehty nanést podkladový lak. Mastnotu odstraníme také z destičky se vzory. Po vybrání jednoho vzoru z destičky ho přetřeme speciálním lakem. Lak, který není na destičce ve vrytém vzoru, setřeme stěrkou. Posledním krokem je obtisknutí laku z destičky na tiskátko. Obtisknutí provádíme kolébavými pohyby, aby byl obtisk dokonalý. Na samotný nehet opět kolébavým pohybem obtiskneme razítko, které náš vybraný vzor přenese. U všech nehtů postupujeme stejným způsobem. Nesmíme zapomenout po každém obtisknutí destičku vyčistit odlakovačem. Poslední vrstvu laku nesmíte opomenout nanášet jedním tahem. Odlakovačem v tužce lze upravit případné nedokonalosti. Aplikace není časově náročná, trvá několik minut.

 

Razítka na nehty jsou jedním z dalších typů zdobení pro přírodní i umělé nehty. Nyní, si můžete některá razítka na nehty vyzkoušet sami. Stačí si jen vybrat z nejrůznějších vzorů a motivů, které jsou k dispozici. Záleží jen na Vás, která razítka na nehty se zalíbí právě Vám. Hodně štěstí při tvoření!

 

Foto: Pixmac.cz