Web na dobrém místě

Led 22, 2014 | Peníze, Životní styl

Pokud v dnešní době chcete prosperovat, musíte být vidět. Pakliže ještě nemáte svou vlastní webovou doménu, jako byste nebyli. Jenomže mít svůj web není jen tak – abyste byli k nalezení, potřebujete mít web na dobré adrese. Co to znamená? 

 

Správný výběr názvu domény je důležitý a je jedno, zda chcete mít na webu blog, webovou stránku, jež vás má prezentovat anebo na něm chcete umístit e-shop. Pouze dobrý název zaručí, že vás lidé najdou. Dobrý název webu je základem úspěchu. Vhodně vybraný název domény vám zaručí příliv čtenářů, návštěvníků, objednávek i nových zákazníků. Dejte si proto na jejím výběru záležet!

 

Jak vybírat název domény?

  1. V prvé řadě je důležité zamyslet se, za jakým účelem doménu chcete. Aby vás našli (byli jste viditelní pro vyhledávače), aby u vás nakupovali (na internetu) či chcete mít čtenáře a velký počet návštěvníků?
  2. Adresa by měla odpovídat obsahu stránek.
  3. Adresa webu by měla být co nejkratší (ideálně jednoslovná), výstižná, dobře vyslovitelná a zapamatovatelná. Pakliže se název domény skládá z více slov, neoddělujte je pomlčkami, ty jsou sice lepší pro vyhledávače, ale těžce zapamatovatelné pro člověka. Ideální u víceslovných názvů domén je, když si pořídíte obě varianty, z nichž ta s pomlčkami bude odkazovat na tu bez pomlček. 
  4. Ideální název domény obsahuje klíčová slova. Tady ale pozor, u frekventovaných termínů tato volba nemusí být vůbec výhodná (jako třeba instalatér, spodní prádlo, soft a podobně). V těchto případech proto užijte víceslovné spojení. Jen se podívejte, jak moc se to podařilo tvůrcům webových stránek YouTube, MicroSoft a FaceBook.
  5. Při vymýšlení názvu domény se rozhodně vyhněte cizokrajným názvům, kterým u nás nikdo nerozumí. Takovéto názvy zvolte jen v případě, že chcete obsah webu zacílit i na zahraniční čtenáře nebo zákazníky.
  6. Nezapomeňte si také zvolit tu správnou koncovku. Nejlepší koncovkou v Česku je samozřejmě koncovka .cz. Pakliže svou práci směřujete na celou Evropu anebo je „.cz“ obsazená, zvolte si koncovku .eu. 
  7. V každém případě buďte kreativní!

 

Foto: Asus