Dětské pokoje letošního roku

Úno 12, 2014 | Bydlení, Rodina, Životní styl

Čekáte miminko a připravujete pro něj pokojíček? Nebo naopak vaše batole už povyrostlo a dětský pokoj si žádá inovaci? Pojďte se s námi podívat na trendy letošního roku. Co by měl dětský pokoj splňovat, aby se v něm vašemu roběti dobře bydlelo a zároveň byl v souladu s tím, co se teď „nosí“?

Právě na bydlení je nejvíc vidět, jak se Češi mění. Ještě před pár lety jsme bydleli v unifikovaných bytech, s místnosmi vymalovanými na bílo a nábytkem stejným jako naši sousedi. O doplňcích ani nemluvě, pod tímto pojmem si spousta žen představila vázičky z čínského porcelánu. Dneska už je naštěstí všechno jinak, i designéři nechávají velký prostor fantazii a individuálním podmínkám obyvatel bytu.

Nejinak by tomu mělo být i v případě, že zařizujete dětský pokoj. Před tím, než se do realizace své představy pustíte, zeptejte se svého dítka, jak by měl jeho pokoj vypadat. Právě v barevných kombinacích můžete svému potomkovi vyjít vstříc a naopak nad nábytkem a jeho funkčností pak moc nediskutovat.

 

Barvy do života

Rozhodně už neplatí, že pro kluky by měl být dětský pokoj do modra, pro holčičky zase růžový. Určitě se vyhněte zářivě červené barvě, která podporuje hyperaktivitu a intenzivním odstínům na velkých plochách. Jinak ale nechte prostor svému dítěti, ať si samo řekne, v jakém barevném prostředí by chtělo žít. Nemusíte se bránit ani různobarevnosti, ať už v podobě odlišně barevných stěn nebo veselých aplikací v podobě vlastnoručně vytvořených kreseb nebo samolepek na zeď.

 

Dostatek úložného prostoru

Víc než kdekoliv jinde vzniká v dětském pokoji potřeba dostatku úložného prostoru. Dítě postupem času potřebuje stále víc místa na oblečení, hračky i školní pomůcky. Ideální jsou v tomto směru dětské postele s úložným prostorem. Schovat do nich můžete sezónní oblečení, sportovní potřeby nebo starší hračky. Zároveň ale budete mít vše po ruce tak, abyste pro to mohli kdykoliv sáhnout.

V pokoji rozhodně nesmí chybět psací stůl s dostatečným přísunem světla a spoustou šuplíčků a poliček na schování dětských drobností. Jestli se vám nechce investovat do malého stolku pro předškolní dítě a do velkého psacího stolu pro školáka, poohlédněte se po rostoucím nábytku. Existuje spousta firem, které vyrábějí náklopné stoly nebo se snadno nastavitelnou výškou, takže si můžete odpustit shánění dalšího kusu nábytku za pár let.

Hračky můžete schovávat do veselých barevných krabic nebo na ně vyčlenit šuplík, případně celou skříňku. Menší děti ale uvítají, pokud mají hračky stále po ruce. Pro to jsou ideální nejrůznější police a regály, do nichž zvládne hračky uklidit i ten nejmenší uličník a mamince ubude aspoň jedna starost.

Ať už se rozhodnete vybavit svému dítěti pokoj jakkoliv, myslete vždycky na to, že dětský nábytek by měl být bezpečný, měl by splňovat všechny potřebné zdravotní normy a hlavně by se měl vašemu potomkovi líbit.

 

Foto: Freerangestock.com