Pomoc, mé dítě je gay/lesbička!

Úno 18, 2014 | Rodina, Životní styl

Co dělat, když jako rodiče zjistíte, že vaše dítě je homosexuálně zaměřeno? Jistě je to pro každého rodiče nejdříve velký šok a zklamání. Jak se ale se zjištěním vyrovnat? Lze sexuální orientaci změnit? Tento problém postihuje nejednu rodinu a mnozí rodiče se s faktem minoritní sexuální orientace svého potomka nevyrovnají nikdy a své dítě pro ni zavrhnou.

 

„Mámo, táto, já jsem gay.“

Každý z nás si musí uvědomit, že sexuální orientace každého jedince je daná. Každý heterosexuál doufá v to, že jeho potomek bude také heterosexuálem. A to už proto, že je zakořeněno, že „je to normální“. Pak je tu také otázka vnoučátek, která si jako rodiče přejeme.

Uvědomte si především, že vaše dítě nespáchalo žádný zločin a za svou orientaci nemůže. I pro ně to je jistě těžké. Snažte se být pro své dítko oporou a nezradit ho ani v takovéto chvíli. V případě, že si nejste jistí, jak reagovat, obraťte se bez váhání například na psychologickou poradnu, kde vám pomůže odborník.

 

Nezraďte své dítě

Pokud se dozvíte o tom, že vaše dcera má zalíbení v ženách, nebo syn v mužích, snažte se přijmout protějšek svého potomka, jako by šlo o partnera opačného pohlaví. I takováto láska je stále láskou a jedinec s homosexuální orientací dokáže žít plný a krásný život, pokud je milován a miluje. Výhrůžkami a podmínkami, aby si potomek našel partnera opačného pohlaví, docílíte jediného – potomek se vám odcizí. Otevřeně se svého dítěte ptejte na rodinu jeho partnera či partnerky, zajímejte se o jeho vztah. Je to jen o zvyku. Brzy zjistíte, že je lepší, když muž žije s mužem nebo žena se ženou v harmonickém a pěkném vztahu, než aby potomek udržoval heterosexuální vztah plný nenávisti, nevěry a hádek.

Homosexualita není nemoc, ale jistá forma sexuální orientace. Pokud jde o děti, naše legislativa doposud nedovoluje adopci dětí lidem se sexuální orientací na stejné pohlaví. Mnohé lesbicky založené ženy to řeší domluvou s kamarádem nebo někým blízkým o pouhém oplodnění, muži často zkouší nejprve vztah se ženou a často z tohoto vztahu mají děti. Ale ani heterosexuální páry dnes často nemívají děti. Život lze naplnit i něčím jiným, a neubírá mu to přitom na kráse. 

 

Foto: Freerangestock.com