Sezóna karnevalových radovánek je v plném proudu

Úno 24, 2014 | Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Karneval a masopust patří odnepaměti k sobě. Podle dochovaných záznamů podléhali lidé karnevalovému šílenství už od středověku. Dalo by se říct, že právě v tomto období zapomínali díky tanci, zpěvu, jídlu a pití na své každodenní starosti a oslavovali končící zimu. Asi jste zažili karneval jako děti ve školce, dnes je ale v módě i pro dospělé.

Možná by vás ani nenapadlo spojovat masopust a karneval, ale v minulosti byl karneval pro masopust synonymem. Období radovánek začínalo na Tři krále a trvalo až do Popeleční středy, tedy do začátku postního období před Velikonocemi. Celé období radovánek a téměř obžerství vyvrcholilo v úterý před Popeleční středou maškarní zábavou.

U nás byl dlouhé roky karneval doménou dětí. I dnes patří mezi jeho nadšené návštěvníky, ale stále oblíbenější je u dospělých. Snad žádná vesnice se neobejde bez karnevalového veselí a nevyhýbají se mu ani velká města. Zkuste zase na chvíli objevit své skryté já plné fantazie a nenaplněných tužeb a proměňte se, v co chcete. Zapomeňte na dětmi oblíbené princezny a čertíky a ukažte světu, co ve vás dřímá. Karnevalové kostýmy si můžete půjčit nebo koupit, je to rozhodně lepší než upravovat staré domácí oblečení, abyste se přiblížili kýženému výsledku. Na internetu najdete inspirace na karnevalové kostýmy víc než dost a díky novému kousku ve svém šatníku se můžete převtělit do kůže své oblíbené rockové hvězdy 80. let, nechat na sobě spočinout zraky mužů v sexy kostýmu nebo se proměnit v kouzelnou babičku plnící skrytá přání.

Jestli ještě pořád váháte, zda se blížícího se karnevalového veselí zúčastnit, rozhodně své obavy schovejte. Kdy jindy v roce budete mít příležitost schovat své pravé já pod roušku masky a opravdu se uvolnit.