Co dělají kočky, když nejste doma

Bře 19, 2014 | Bydlení, Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Kočky se mazlí, předou, myjí si svůj heboučký kožíšek a v jednom kuse spí. To je alespoň tradiční lidská představa o tom, co dělají, když nemají své majitele zrovna doma. Rozsah činností, která průměrná kočka dělá během vašeho pracovního dne, je ale mnohem pestřejší. Pojďme se této problematice trochu podívat na zoubek…

Kočky se zrovna moc netoulají

Jak alespoň dokazuje několik vědeckých průzkumů, kočka se drží poměrně blízko rodinného krbu. Jen zhruba jedna či dvě z padesáti přejde při své výpravě dál, než padesát metrů od hranic pozemku svých majitelů. Kočky se sice nepotulují daleko od domova, ale na druhou stranu, zdržují se mimo svůj pelíšek třeba i několik hodin. Pak si samozřejmě můžeme domýšlet, že se asi vydaly na opačný konec planety.

 

Kočky neloví – pokud nemusejí, je to spíš zábava než obživa

Zajímavé je i to, že kočky loví jen minimálně. Pověsti o vrazích celých myších rodin patří spíše do bájí devatenáctého století, moderní kočku byste museli k lovu přinutit tím, že nebude mít pár dní nic v misce – ale nenávistné pokřikování žádný majitel kočky dlouho nevydrží, že? Padesát sledovaných koček si v jedné malé britské vesničce připsalo na své konto jen dvacítku úlovků, měly ale na svědomí jinou zajímavou lapálii. Kradly totiž jídlo.

 

Zlodějské nájezdy na cizí spižírny

Kočky se pod rouškou noci obvykle vkradou do stavení vašich sousedů a v jejich kuchyni si dopřávají noční svačinku. Jejich majitelé se museli dost divit, když ani kočka na dietě nedokázala zhubnout, ale tady je jasná odpověď na všechny dotazy. Kočka je vlastně tak trochu zloděj. 🙂

 

Konflikty jen „slovní“

Zajímavé je i to, že se moc nepotvrdily pověsti o zuřivých kocouřích bitkách. Kočky se, pokud je to jen trochu možné, vyhýbají střetnutí s jinými příslušníky a příslušnicemi svého živočišného druhu, po nocích na sebe jen vášnivě s plnou tlamičkou nadávek mňoukají – ale do čenichu si dají jen opravdu zřídka.

 

Foto: Freerangestock.com