Hot jóga

Bře 20, 2014 | Krása, Životní styl

Co vlastně je takzvaná hot jóga? V čem je lepší než jóga klasická, co je k jejímu cvičení potřeba, jak je náročné, pro koho je vlastně vhodné? Pokud se zajímáte o novinky v oblasti fitness, rozhodně byste měli číst dál. Udržet se v kondici a shodit nějaká ta přebytečná kila totiž může opravdu takřka každý (výjimku tvoří jen děti do patnácti let, těhotné ženy a lidé s poruchou kardiovaskulárního systému, cvičí se totiž za poměrně vysokých teplot).

 

Hot jóga připomíná trochu saunu

Při hot józe se cvičí zpravidla v místnosti vytopené na 38 až 42 stupňů Celsia. Díky vyšším teplotám se účinky klasického cvičení jógy násobí. Nejde jen o to, že se spálí podstatně víc kalorií (za jednu lekci – tj. devadesát minut cvičení – lze spálit s trochou štěstí až tisícovku kalorií), můžete totiž například i posílit imunitní systém, zlepšit krevní oběh a kapacitu plic, v neposlední řadě hot jóga prospěje i lymfatickému systému.

Klady cvičení tohoto stylu jógy se projeví už po pár týdnech, takže nadšení je opravdu na místě. Je mnohem efektivnější než rotoped, běžící pás, stepper i posilovací věž dohromady, tedy pokud nehodláte současně rapidně zvýšit objem svalové hmoty. Celý princip hot jógy navíc není jen v „pocení se“, ve cvičebním sále je instalováno i několik infra panelů, které prohřejí organismus do hloubky a působí vlastně podobně, jako třeba moderní infra sauna.

 

Pozor na tekutiny

Při cvičení hot jógy nesmíte zapomínat hlavně na pravidelné doplňování tekutin. Nejde jen o pravidelné popíjení vody během cvičení, nutné je doplnit tekutiny ještě několik hodin před samotným cvičením (a samozřejmě i po něm). Pokud pitný režim podceníte, riskujete víc než kdy jindy dehydrataci nebo třeba i zdravotní potíže s ledvinami, a to si snad každý rád odpustí.

 

Foto: Freerangestock.com