Piercing – cesta, jak se odlišit

Bře 12, 2014 | Krása, Životní styl

Stále víc lidí hledá cestu, jak se odlišit od davu. Zvlášť mladí chtějí být originální, zábavní, netradiční. Výrazné barvy na vlasy, originální líčení i netradiční ozdoby na těle. I když by se mohlo zdát, že tetování a piercingu pomalu odzvání, opak je pravdou. Jen tyto ozdoby na těle nemusí bít do očí na první pohled.

 

Touha po originalitě žene každoročně stovky lidí do tetovacích a piercingových salonů, kde společně s odborníky řeší, jak své tělo vyšperkovat. Mistři tatéři potvrzují, že většina lidí, kteří si nechají na těle vytvořit jednu malou kérku, se zanedlouho vrací a chtějí přidávat další a další. Trendu ozdob těla propadla celá řada celebrit, ze zahraničních je nejznámější Angelina Jolie, kterou zdobí vytetovaná jména jejích dětí, z tuzemských známých tváří nemůžeme nezmínit neúspěšného prezidentského kandidáta a vysokoškolského profesora Vladimíra Franze. I ten údajně začínal s jedním obrázkem na těle a postupně zjišťoval, že bez pomalované kůže už nemůže existovat.

Podobně je na tom i skupina lidí propadajících piercingu. Drahými kovy jako jsou zlato, stříbro nebo platina, případně levnějšími variantami v podobě chirurgické oceli nebo silikonu zdobí svoje tělo stále víc lidí. Nejoblíbenější je piercing do pupíku, kdy především dívkám zdobí bříško buď malé pecičky, případně barevné visací ozdoby. Fantazii a osobnímu vkusu se v této oblasti meze nekladou. Ozdobami různých barev, materiálů i tvarů si ale lidé zdobí nejrůznější části těla. Po pupíku je hodně oblíbené umístění pro piercing také nos, obočí a jazyk, zvláštní a samostatnou kategorii pak tvoří tunely nebo roztahováky do uší. Nezřídka se stává, že si lidé nechávají umístit piercing na intimní místa, ta jsou však pro svou bolestivost o něco méně vhodná, než ostatní části těla.

 

Hygiena a bezpečnost především

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv metodu zdobení těla, vždy mějte na paměti především svoje zdraví. Rozhodně se nevyplácí chtít ušetřit na mateirálu nebo kvalitě salónu. Sterilní jehly, kleště a čistota prostředí by pro vás měly být stejně důležitou podmínkou pro výběr tetovacího salónu, jako materiál, který zde používají. Není nic smutnějšího, než zaplatit za krásný piercing, který nemůžete nosit kvůli hnisající ráně.

 

Foto: Piercingmania.cz