Bydlení v Praze

Dub 30, 2014 | Bydlení, Životní styl

Hlavní město odjakživa láká nejen svou krásou, ale také množstvím příležitostí, které nabízí. Nezaměstnanost je zde nejnižší v republice, kulturní vyžití naopak největší, a proto je atraktivní pro stále víc lidí z regionů.

 

Podle posledního hlášení Českého statistického úřadu začaly ceny bytů po finanční krizi opět růst, a to hlavně v Praze, Libereckém a Jihočeském kraji. Možná je právě teď ideální příležitost pro koupi vlastního bytu, než ceny nemovitostí opět vzrostou.  Zdá se, že právě v Praze by mohla být investice do nového bydlení velmi chytrým zúročením peněz do budoucna.

 

Víte, co hledáte?

Předem si ujasněte, jestli chcete byt v novostavbě nebo ve starší zástavbě a ve které lokalitě. I v rámci Prahy se totiž ceny bytů mohou podstatně lišit. Zatímco byty v Praze 5 pořídíte za trošku vyšší cenu kvůli snadno dostupnému centru města i spoustě vyžití, levnější bydlení poskytnou byty Praha Vysočany. Tato část Prahy byla dřív hodně industriální, postupně se ale mění na příjemnou lokalitu s dostatkem zeleně pro život singles i rodin s dětmi.

 

Jakou velikost?

Je potvrzeným faktem, že rodiny s dětmi hledají byty 3+kk, Praha ale disponuje ještě větším počtem bytů menších, většinou o dispozici 2+kk. Naopak velké byty se dnes téměř nestaví ani neprodávají. V relativně drahé lokalitě hlavního města se stávají pro běžné smrtelníky finančně hůře dostupné.

Nejdůležitější je při výběru bytu dát na svoje pocity. Je jedno, kterou pražskou městskou část se rozhodnete spojit se svým budoucím životem. Zásadní je, abyste se tu cítili dobře a měli na dosah ruky vše, co potřebujete.

 

Foto: Finep